ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Foto: fiba.basketball

Eesti rahvusnaiskond sai EM-kvalifikatsiooniturniiri vastasteks Šveitsi, Venemaa ja Bosnia

22.07.2019

Esmaspäeval Saksamaal peetud loosimistseremoonial selgusid Eesti korvpallinaiskonna vastased 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiriks.

Viimases tugevusgrupis paiknenud Eesti loositi endiste Läti ja Hispaania koondislaste Gunta Baško ja Elisabeth Cebriani käe läbi C-alagruppi, kus vastasteks Šveits, idanaaber Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina.

 

Kokku loositi üheksa alagruppi, millest kuus on neljaliikmelised ja kolm kolmeliikmelised. Kõik naiskonnad mängivad omavahel läbi kahel korral, kodus ja võõrsil süsteemis.

 

Kokku registreerus naiste Euroopa meistrivõistlustele 35 riiki, kellest loosimises osales 33. EM-finaalturniiri korraldajad Prantsusmaa ja Hispaania pääsevad otse finaalturniirile.

 

Kvalifikatsiooniturniirilt pääsevad edasi kõigi üheksa grupi võitjad ning lisaks viis paremat teise koha naiskonda.

 

Mängud peetakse kolmes "aknas" ning kindlaksmääratud päevadel: esimesed kohtumised toimuvad 14. ja 17. novembril 2019, järgmised 12. ja 15. novembril 2020 ning viimased 4. ja 7. veebruaril 2021.

 

Naiste 2021. aasta EM-kvalifikatsiooniturniiri loosimistulemused:

 

A-alagrupp: Island, Sloveenia, Kreeka, Bulgaaria.
B-alagrupp: Iisrael, Rootsi, Montenegro.
C-alagrupp: Šveits, Venemaa, Bosnia ja Hertsegoviina, Eesti.
D-alagrupp: Rumeenia, Itaalia, Tšehhi, Taani.
E-alagrupp: Leedu, Serbia, Türgi, Albaania.
F-alagrupp: Poola, Suurbritannia, Valgevene.
G-alagrupp: Portugal, Belgia, Ukaina, Soome.
H-alagrupp: Holland, Ungari, Slovakkia.
I-alagrupp: Saksamaa, Läti, Horvaatia, Põhja-Makedoonia.

Sünnipäevad
Täna, 9. august
Toomas Nõmmiste (48)
Raivo Rang (41)
Helena Stina Svilberg (18)
Andres Tobi (58)
Ivan Vink (72)
Homme, 10. august
Riho Soonik (63)
Andres Zoober (36)
Sten Vendel (42)
Sulge

Ülekanded