OlyBet liiga

-Eesti U20 koondis | Foto: fiba.basketball

Kaheksast mängust kuus võitnud U20 koondis pidi leppima 10. kohaga

21.07.2019

Eesti kuni 20-aastaste noormeeste koondis lõpetas Portugalis Matosinhoses peetud Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri kümnenda kohaga. Viimases kohamängus kaotati Rootsile tulemusega 73:85.

Esimese seitsme minuti järel oli seis viigis 10:10, kuid järgmise kolme minuti jooksul ei suutnud eestlased tabada ühtegi mängust sooritatud viset ja avaveerand kaotati 12:21. Teisel veerandil kasvas vahe veelgi ning poolajaks oldi taga juba 17 punktiga (25:42). Viimast veerandit alustati 15-punktilisest kaotuseisust (51:66), kuid seejärel tehti kolme minutiga 14:3 spurt ja oldi taas mängus tagasi. Otsustavad minutid kuulusid siiski rootslastele, kes võtsid revanši alagrupiturniiril saadud kaotuse eest.

Eesti visketabavus mängust oli 34% (24/70) Rootsi 40% (30/76) vastu, lauavõitlus kaotati 40:57.

Eesti resultatiivseim oli taaskord Mikk Jurkatamm, kelle arvele kogunes 22 punkti, 5 lauapalli ja üks korvisööt. Kaksikduubli teinud Kristian Kullamäe tõi 20 silma ja 10 lauapalli ning Märt Rosenthal ja Mark-Andreas Jaakson lisasid vastavalt 11 ja 10 punkti. Võitjate edukaim oli 22 punkti visanud Felix Lemetti.

Eesti koondise saldoks jäi EM-i B-divisjoni turniiril kuus võitu ja kaks kaotust. Turniiri võitja selgitavad Portugal ja Tšehhi, pronksimängus alistas Belgia Venemaa 88:80.