OlyBet liiga

-Eesti U20 koondis | Foto: Siim Semiskar

U20 noormehed alustasid EM-il 9. koha püüdmist kindla võiduga

20.07.2019

Portugalis Matosinhoses jätkuval U20 vanuseklassi noormeeste Euroopa Meistrivõistluste B-divisjoni turniiril tehti reedel algust kohamängudega. Veerandfinaalist napilt välja jäänud Eesti koondis alistas hilisõhtul 9.-16. koha mängus Põhja-Makedoonia 84:67.

Terve kohtumise juhtinud Eesti noormehed tegid korraliku vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 21:10. Teise veerandi esimeses pooles suutsid vastased kaotusseisu kahel korral viiele punktile vähendada, kuid poolajavileks kasvas eestlaste eduseis taas turvalisemaks – 40:28. Kolmanda veerandaja lõpuks vähenes vahe küll seitsmele punktile (55:48), kuid päriselt ohtlikuks Põhja-Makedoonia enam Aivar Kuusmaa hoolealustele ei saanud. Viimane veerand kuulus Eestile 29:19, kirjutab Korvpall24.ee.

Eesti näitas 44-protsendilist visketabavust – kahesed 52% (16/31) ja kolmesed 38% (12/32). Põhja-Makedoonial oli kahepunktivisete tabavusprotsent 53 (21/40), kuid kolmeseid tabati vaid 12-protsendilise täpsusega (2/17). Lauavõitluse võitsid eestlased 37:32.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Mikk Jurkatamm, kes viskas üleplatsimehena 23 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Taaskord kaksikduubli teinud Matthias Tass kogus 14 silma, 11 lauapalli, 4 korvisöötu ning 3 blokki, Hugo Erkmaa ja Kristian Kullamäe lisasid vastavalt 12 ja 11 punkti.

Põhja-Makedoonia parim punktitooja oli Pavle Mihajloski 17 silmaga.

Eesti koondis mängib nüüd edasi kohtadele 9.-12. Laupäeva õhtul kell 22.45 algavas kohtumises on vastaseks Soome, kes reedel alistas kohamängus Ungari 63:52.