Pilt pärast Kalev/Cramo eelmist võitu VEFi üle. Tänane võit oli veel suurema kaaluga.

TULI ÄRA!! Kalev /Cramo võitis Riias VEFi ja on suure edu künnisel!

04.04.2015

Tänase VTB Ühisliiga Riias peetud VEFi ja Kalev/Cramo mängu lõpus tahtnuks karjuda nagu Antero Meraranta, kui Soome võitis MMi hokifinaalis Rootsit... Alistada lõunanaabrite pealinnas igipõline rivaal VEF, mis saaks olla magusam! Võit Kalevile pärast kaotatud poolaega 95:89 (46:55).

Kalev/Cramo suutis pea terve kohtumise mängida rünnakul hästi, kui vahest välja arvata liigne hulk pallikaotusi ja liiga vähe punkte tsoonist. Õnneks tabati kaugelt hästi, lisaks ei me mööda vaadata Rain Veidemani läbimurretest ja Erik Keedus (mõlemad langesid enne lõppu viie veaga välja) ennastsalagavat võitlust - a la "seöja taga on Moskva".

VEF tabas algul liiga hästi,  Kalevi kaitse oli pehme

Kalev oli terve esimese poolaja üldiselt tagaajajaosas - kuni kümnekonna punkitga, kuid tuli lõpupoole järele (40:45), 20 minutit sai aga läbi seisul 55:46 VEFile. Selleks hetkeks oli VEF tabanud kahepunktiviskeid 67 % ning kui aus olla, olid nad tolleks hetkeks paremad kõigis peamistes kategooriates, va pallikaotused, mis olid viigis (8-8). Laua kaotas Kalev avapoolajal 15-22.

Nelja veaga Mareks Mejeris oli toonud poolaja lõpuks 14 p, Janis Timma 12 ning Bamba Fall 8+4lp; Cramo poolel südamega võidelnud Scott Machado 14 (eks sealt tuli ka praaki, aga tegijal ju juhtub) , Rain Veideman 10, Keith Benson 8 ja Erik Keedus 6+4lp.

Esimesel poolajal tudus, Cramo ei saagi kaitset pidama, õnneks tõestas II poolaeg vastupidist.

Veidemanilt hooaja parim partii

Teisel poolajal parandas Cramo kaitset, VEFil lasti viimase 20 minutiga visata "vaid" 34 punkti. Mis juhtuma hakkas? Cramo leidis kaugelt viskekindluse ning Veidemani, Machado, Arbeti tabamised ja Bensoni-Keeduse must töö ja võitlus tootis tulemust. 40 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu tabas Arbet kaugvise seisuks. 71:71. Veel tuleb lisada, et  VEFi ameeriklased hoiti kogu mängu jooksul üldjoontes ohjes.

Viimasel veerandil oli algul VEF veel ees 78:74, kuid Veidemani kolmene viigistas peagi seisu 78:78 ning VEF enam juhtima ei pääsenudki. Kalevlastel oli heas mõttes "palavik" peal, kohati oli selline Sinimägede efekt - me ei tohi seda lahingut kaotada. Veideman tabas kohe veel ühe kolmese, kuid VEF ronis 4.25 enne lõppu Janis Timma kolmesest veel järele - 83:83.

Seejärel tuli Arbeti tund (86:83), eksimatult vabaviskeid tabanud Veideman viis vabavisetest Kalevi ette 88:83 ning pärast VEFi pallikaotust teenis Keith Benson vabavisked - 90:83 (lõpuni jäi pisut üle kolme minuti). VEF suutis korraks tulla veel nelja punkti kaugusele, aga Bensoni väga tähtsad lauad ning Martin Dorbeku kaks tabavat vabaviset vormistasid lõppseisu 95:89.

Varrak: "Avapoolaja kaitsega polekski võimalik võita"

Oma hoolealuste kaitsemänguga polnud ta avapoolajal aga sugugi rahul. "Ütlesin timeoutidel ja poolajal meestele, et kui sellise kaitsega jätkame, oleks ka Curry'ga (NBA supertäht Stephen Curry - toim) raske võita," muigas Varrak.

Varrak lisas, et kõik need seitse aastat, mis ta on Kaleviga VTB-s, Balti liigas jm ringelnud, pole ta kunagi Riga Arenal võitu maitsnud. Ses mõttes oli täanen tema jaoks oluline tähis. „Eks ma jõuan jõuan täna bussis ja homme seda võitu nautida ka, aga esmaspäeval tuleb hakata mõtlema ja ette valmistama teisipäevaseks esimeseks veerandfinaaliks TTÜga ning mängule Misnkis.“

"Teine poolaeg ja kõva kaitse tõid võidu. Ja muiudugi ka rünnak - 95 punkti visata VEFi kodus, pole paha," sõnas Veideman mängu järel Delfile. Klubi juht Ivar Valdmaa lisas, et klubi playoffi pääs sõltub nüüd kõige rohkem ilmselt Astana tegemisestest.

Kes hingab Kalevile kuklasse?

Selg oli täna Kalev/Cramol vastu seina. Rolands Freimanis (esimeses VEFi mängus 32+13lp) on läinud paremate pudrumägede juurde, Frank Elegar (Kalevi selle hooaja parim) on läinud, Oleksi Petšerov (Kalevi viimase kuu resultatiivseim) on vigastatud; liiati mängis Cramo otustavad minutid ilma täna väga olulist rolli kandnud Veidemani ja Keeduseta. Respekt meeskonna ja Alar Varraku ja Ko ees.

Meeskondlikult: laud Kalevile 40-35 (II poolaeg 13-25 Kalevile), korvisöödud VEFi poolt vaadates 22-15, pallikaotused 24-16 (II poolaeg 16-8). Kahepunktivisked VEFi poolt vaadates 60 vs 50 %, kolmesed 25 vs 45 % (Kalevil 22/10), vv 74 vs 72 %.

Individuaalselt: VEFi poolel Janis Timma 17+4+5, Mareks Mejeris 16+7lp, Gerald Robinson 14+8rs, Janis Berzins 13+6lp, CJ Harris 11p, Bamba Fall 9+6lp. Cramo edukaimad olid: Veideman 27+6 lp (visked 13/9), Machado 26+6+7, lisaks 8 pk (visked 21/9), Benson 15+9+2, Keedus 9+5+3, Arbet 8+3+2.

Kalevil on nüüd turniiritabelis 13 võitu ja 14 kaotust, mis tähendab kaheksandat ehk viimast play-offi kohta. Lähim ohustaja VEF on üheksas 10 võidu ja 15 kaotusega (tabeliseis).

Kalevlastel seisab põhiturniiril ees veel kolm mängu võõrsil: Minski Tsmoki, Saraatovi Avtodori ja Kaasani Uniksiga.

Teises tänases mängus võitis Kaasani Uniks mõneti üllatuslikult kodus Himkit 75:73 (Freimanis 16 p, visked 11/7). Pühapäeval kohtuvad; Minsk-Astana, Volgograd-Zeniit, Kuban-Bisons, Samaara-Avtodor ja CEZ Nymburk-Jenissei.