Kaspar Kitsing. Foto: Siim Semiskar.

U18 noormehed kaotasid Balti matšil Türgile

17.07.2019

Eesti noormeeste U18 koondis pidi Kaunases peetaval Balti matši turniiril alla vanduma konkurentsi suurendamiseks mängima kutsutud Türgi koondisele numbritega 60:76.

Esimene veerand jäi viiki 14:14, ent avapoolaja lõpp kuulus selgelt suurepärast visketabavust näidanud Türgile ja puhkama mindi juba Eesti koondise 14-punktilises kaotusseisus (26:40). Kolmas veerandaeg mängiti taaskord viiki ning enne viimast kümmet minutit oldi taga 41:55. Tasavägiselt möödus ka kohtumise viimane veerand ja kümnest punktist lähemale eestlased enam ei jõudnudki, vahendab Korvpall24

Eesti visketabavus väljakult oli 37% (21/56), Türgil oli sama näitaja 46% (28/60). Lauavõitluses jäädi türklastele alla 31:45 ja pallikaotusi tegid mõlemad meeskonnad 21.

Eesti parimad skooritegijad olid Kaspar Kitsing ja Mait Peterson, kes kogusid mõlemad 13 punkti. Petersoni arvele jäi ka 7 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 8 ning Joonas Riismaa ja Hugo Toom said mõlemad kirja 5 punkti. Türgi resultatiivseim oli Alperen Sengün, kes viskas 14 punkti ja võttis 16 lauapalli.

Turniiri viimases mängus läheb Eesti täna kell 12:00 algavas mängus vastamisi Läti eakaaslastega.