Matthias Tass surumas palli korvi. Foto: Siim Semiskar.

Täispikkuses: U20 koondis teenis EM-i esimese kaotuse

14.07.2019

Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis sai pühapäeval Portugalis Matosinhoses toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril esimese kaotuse, kui Hollandi eakaaslastele jäädi alla numbritega 57:84.

Aivar Kuusmaa hoolealused andsid seekord mängu käest sisuliselt juba avaveerandil, mis kaotati koguni 8:26. Poolajavileks oldi taga 22:47 ja kolmanda veerandi lõpuks 35:70. Pingevaba viimase veerandi võitis Eesti 22:14.

Eestlased tabasid väljakult viskeid vaid 31%-lise täpsusega (22/70), Hollandil läksid sisse täpselt pooled visked (34/68). Lauavõitluses jäädi hollandlastele alla 33:52.

Eesti parim oli täna Matthias Tass, kes viskas üleplatsimehena 17 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Kristian Kullamäe ja Hendry Engelbrecht lisasid vastavalt 9 ja 7 silma ning Gregor Ilves ja Sten Saaremäel said mõlemad kirja 6 punkti.

Hollandi resultatiivseimad olid Norbert Thelissen ja Roel van Overbeek, kes kogusid mõlemad 12 punkti.

C-alagrupis on nüüd nii Eestil kui ka Hollandil kirjas kaks võitu ja üks kaotus. Eesti koondis peab oma järgmise kohtumise teisipäeval, kui kell 18.00 minnakse vastamisi Armeeniaga.