-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 noormehed alustasid EM-i kindla võiduga

12.07.2019

Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis alustas täna Portugalis Matosinhos peetavat FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri võidukalt, alistades Kosovo eakaaslased koguni 86:37.

Kosovo suutis eestlaste vastu mängus püsida vaid esimesed viis minutid, seejärel läks initsiatiiv täielikult Aivar Kuusmaa hoolealuste kätte. Avaveerand võideti 24:10 ja poolajaks juhiti juba 47:13. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Eesti 64:21 ning viimase kümne minutiga lisati eduseisule veel kuus silma – lõpptulemuseks 49-punktiline võit.

Ühtlaselt mänguaega saanud eestlaste resultatiivseim oli 14 punkti visanud Märt Rosenthal, kes võttis ka 3 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Mark-Andreas Jaakson, kelle arvele kogunes 12 punkti. Hendry Engelbrecht lisas 9 ning Mikk Jurkatamm ja Matthias Tass said mõlemad kirja 8 punkti. Kosovo parimana viskas Leon Neziri 12 punkti.

Lisaks Eestile ja Kosovole kuuluvad C-alagruppi veel Armeenia, Gruusia, Holland ning eestlaste homne vastane Rootsi. B-divisjoni kolm esimest pääsevad järgmiseks aastaks A-divisjoni.