Meeste amatöörliigad

Eesti U18 naiskond. Foto: Fiba.com.

Eesti U18 neidude koondis lõpetas EM-i alagrupiturniiri võidukalt

11.07.2019

Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril mängiv Eesti neidude U18 koondis teenis tabelisse teise võidu, kui kolmapäeva õhtul alistati Norra eakaaslased tulemusega 61:56.

Eestlannad jäid avaveerandi järel 9:15 kaotusseisu, kuid suutsid poolajapausiks vahe vähendada kahele punktile - 22:24. Pierre Bressanti hoolealused pöörasid kohtumise enda kasuks kolmandal mänguperioodil, mis võideti 20:10. Otsustavale veerandile mindi seega 42:34 eduseisus. Kohtumise viimasel minutil jõudsid vastased korraks veel kahe punkti kaugusele (58:56), kuid Helena Stina Svilbergi ja Mari Gontšarova vabavisked tõid Eestile võidu.

Eesti parimaks tõusis Anna Gret Asi 21 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga. Maria Gontšarova lisas 18, Helerin Kass 9 ja Anete Elisabeth Adler 6 punkti. Svilbergi kontosse kogunes 5 punkti ja 10 lauapalli. Norra poolelet vastas Lina Stranger-Johannessen 19 silma.

Eesti koondis lõpetas A-alagrupi kahe võidu ja kolme kaotusega neljandal positisoonil. Turniir jätkub mängudega kohtadele 9.-16. Esimeses kohamängus kohtub Eesti reedel kell 19:45 Šveitsiga.