OlyBet liiga

Tütarlaste U18 koondis. Foto: Jana Laigo.

U18 neiud panid Põhjamaade meistrivõistlustele võiduka punkti

01.07.2019

Eesti U18 tütarlaste koondis lõpetas Soomes Kisakallios peetud Põhjamaade meistrivõistlused (Nordic Championship) võidukalt, kui Norra eakaaslased alistati 58:35.

Turniiri esimese võidu teeninud eestlanad kaotasid avaveerandi minimaalselt 13:14, kuid läksid poolajaks ette 39:24. Kolmandal veerandil hoidsid Pierre Bressanti hoolealused initsiatiivi ning kasvatasid eduseisu enne otsustavat neljandikku 14-punktiliseks – 50:26. Viimasel mänguperioodil vormistati kindel võit.

Eesti poolelt tõi Anna Gret Asi 14 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu. Maria Gontšarova tõi 11 ning Belinda Lepmets ja Ivette Elizavetta Okuneva lisasid mõlemad 8 silma.

Allan Siimanni juhendatav U16 naiskond kaotas avaveerandi 4:14 ning jäi poolajaks juba 18-punktilisse kaotusseisu – 17:35. Teisel poolajal mäng küll võrdsustus, kuid raskest kaotusseisust välja tulla ei õnnestunud.

Eestlannade parimana tegi kaksikduubli Anete Elisabeth Adler, kes viskas 14 silma ja haaras 13 lauapalli. Kadri-Ketter Kont lisas 10 punkti. Võitjate Resultatiivsemana tõi 10 punkti Ane Schanke- Næs.

U18 tütarlaste rahvusesindus teenis Põhjamaade meistrivõistluste ühe võidu ja neli kaotust ning lõpetas viiendal kohal. U16 neiud kaotasid kõik mängud ning jäid kuuendale kohale.