Eesti U18 neiud kaotasid ka Lätile ning jäid Balti matšil võiduta

24.06.2019

Eesti neidude U18 koondis jäi Leedus Druskininkais peetud Balti matši turniiril võiduta, kaotades pühapäeval viimases kohtumises Lätile tulemusega 56:76, kirjutab Korvpall24

Avaveerandi kaotas Eesti 21:23 ja esimese poolaja 33:37. Kolmanda veerandaja alguses läks Eesti Anna Gret Asi vabavisetest kahel korral punktiga juhtima, ent seejärel haaras initsiatiivi taas Läti ja enne otsustavat kümmet minutit oldi taga 46:51. Mängu lõpp kuulus juba täielikult lõunanaabritele, kes võitsid viimase veerandi koguni 25:10.

Eestlannad tabasid viskeid väljakult 18/58 ehk 31%, Läti koondisel olid vastavad numbrid 28/68 ja 41%.

Eesti resultatiivseim oli Anna Gret Asi, kes viskas 18 mänguminutiga 15 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas kaaslastele 3 korvisöötu. Belinda Lepmets ja Marie Anette Sepp said mõlemad kirja 9 punkti ning Helerin Kass ja Triinu-Liis Vaikma lisasid kumbki 5 silma.

Läti parimad skooritegijad olid Madlena Gerke ja Ketija Vihmane, kes kogusid mõlemad 14 punkti.