Eesti 3x3 koondis Minskis. Foto: EOK.

Eesti 3x3 naiskond võttis Euroopa mängudel kaks võitu ja pääses veerandfinaali

23.06.2019

Eesti naiste 3×3 korvpallikoondis lõpetas Valgevenes Minskis toimuvatel Euroopa mängudel alagrupiturniiri kahe võiduga ning edenes veerandfinaali, vahendab Korvpall24

Päeva esimeses kohtumises mindi vastamisi Läti koondisega, kes alistati lausa 22:6. Kogu mängu domineerinud Eesti parimad skooritegijad olid Kadri-Ann Lass ja Janne Pulk, kes kogusid mõlemad 7 punkti. Merike Anderson lisas 5 ja Annika Köster 3 punkti.

Viimases otsustavas alagrupimängus Ukrainaga jäid eestlannad taha 8:16, ent jõudsid seejärel viigini 16:16. Viimase minuti alguses pääsesid ukrainlannad veel ühe punktiga ette, kuid mängu lõpp kuulus Eestile ja kohtumise lõpuks seisid tablool võidunumbrid 20:17.

Eesti resultatiivseimad olid sel korral Anderson ja Pulk, kes viskasid kumbki 7 punkti. Köster ja Lass lisasid mõlemad 3 punkti.

Naiskonna mängija Annika Köster ütles: „Isegi kui vahepeal Ukrainale kaheksa punktiga taha jäime, ikkagi teadsime, et me võidame selle mängu, see oli meie sees olemas. Oli raske, aga me suutsime võidu ära tuua. Oleme väga õnnelikud!“

Reedel peetud esimeses alagrupimängus jäädi alla Hispaaniale 13-15. Alagrupi kokkuvõttes kujunes surnud ring – Eestil, Hispaanial ja Ukrainal kõigil kaks võitu ja üks kaotus. Visatud punktide arv (keskmiselt 18.30 mängu kohta) otsustas, et just Eesti läheb esimesena alagrupist edasi. Samast alagrupist pääses edasi veel Hispaania.

Finaalturniir peetakse esmaspäeval, Eesti naiskonna vastaks veerandfinaalis tuleb Tšehhi.

Eesti naiskond võistleb Euroopa Mängudel koosseisus Kadri-Ann Lass, Merike Anderson, Annika Köster ja Janne Pulk.

Pühapäeva pärastlõunal ootavad viimased alagrupikohtumised ka Eesti 3x3 meeskonda, ees seisavad kohtumised Sloveenia ja Valgevenega. Meeskonda kuuluvad Kristjan Evart, Egert Haller, Renato Lindmets ja Sander Viilup.

Eesti koondis saavutas D-alagrupis kahe võidu ja ühe kaotusega esikoha ning pääses veerandfinaali, kus läheb homme vastamisi Tšehhiga.