ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
OlyBet liiga
Koondised
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Balti Matš
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Liidri lahkumise järel vaadatakse South Carolinas nüüd Maik-Kalev Kotsari otsa

29.05.2019

Eesti korvpallikoondislane Maik-Kalev Kotsar sai mais veidi Eestis puhata, kuid juba juuni esimesel päeval lendab 211 cm pikkune hiiglane tagasi USA-sse oma koduülikooli South Carolinasse. Kuna 22-aastane eestlane alustab ülikoolitiimis neljandat hooaega, siis palus peatreener Frank Martin tal tulla varakult kohale, et olla mentoriks tiimi uustulnukatele.

Kotsari eelmine hooaeg oli statistiliselt kerge tagasiminek ning ka meeskond jäi teist aastat järjest NCAA finaalturniirilt välja. Eestlasest korvialune hiiglane kinnitas Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, et oma viimasel ülikooliaastal teeb ta kõik selleks, et tiim taas finaalturniirile juhtida.

Kuna senine South Carolina Gamecocksi korvialune liider Chris Silva lõpetas möödunud hooajal kooli, siis on Kotsar ainus mees, kes Frank Martini käe all pallinud kolm aastat. Seetõttu ongi Kotsari õlgadel suurem kohustus kui kunagi varem ning uustulnukate pilgud saavad raskel hetkel olema pööratud just meie mehe suunas, et leida toetust ja kindlust.

Kuna Sul algab neljas ehk viimane hooaeg, kas tunned enda õlgadel ka kohustust, et Sina oled see mees, kelle otsa nooremad vaatavad?

Tunnen ikka kohustust. Ma olen meil ainuke n-ö viimase aasta mees, kes on siin algusest saadik meeskonnas olnud. Tehniliselt on neljanda aasta mees ka Jair Bolden. Ta istus eelmise aasta, kuna tuli South Carolinasse üle ja siis sel aastal saab mängida. Kooliga saab ta minuga samal ajal ühele poole, aga tal on üks korvpalliaasta veel võimalik teha. Mina olen hetkeseisuga ainuke lõpetaja. Pean olema teistele eeskujuks ja suutma juhtnööre jagada.

Peatreener Frank Martin ütles kuskil välja, et soovib Sind varakult USA-sse, et saaksid uustulnukatele kohe abiks olla. Kas see ongi põhjus, miks väga kaua Eestis olla ei saa?

Jah. Ma rääkisin temaga 3×3 korvpalli MM-turniiril mängimise võimalusest ka, mis juuni lõpus tuleb. Ta ütles, et tema otseselt kätt ette ei pane, aga kuna ma olen ainuke viimase aasta mees, kes on tema käe all praegusest koosseisust kõige pikemalt mänginud, siis ta eelistaks, et ma tuleks rutem tagasi ja oleksin esimese aasta kuttidele abistajaks ja tugiisikuks.

Kas Sa tunnetad ka teatavat survet, et pead oma viimasel ülikooliaastal õnnestuma?

Jah, ikkagi viimane aasta enne profikarjääri. Tuleb hea hooaeg teha, et tulevikuväljavaated korralikud oleksid.

Kui minna Chris Silva teemaga edasi, siis tema oli South Carolina peamine korvialune liider, kuid tema nüüd lõpetas. Kas see tähendab, et Sinu jaoks on uks lahti ja suur võimalus ennast tõestada?

Ma usun, et nii on jah. Silva on läinud ja Felipe Haase läks minema. Kaks põhimeest, kes olid natuke pikemalt koolis olnud, Haase kaks ja Silva neli aastat. Lisaks minule ongi nüüd pikkadest kaks uut mängijat ja üks vanem olija.

Seega võib eeldada, et vähemalt hooaja alguses on põhiviisiku koht vaba Sinule võtmiseks?

Kas see just päris vaba on, aga kogemuste poolest olen ma teistest üle. Samas on kõik väga suure potentsiaaliga mängijad, kes meil korvi all on. Lihtsalt midagi ei tule.

Loe täispikka intervjuud Korvpall24.ee lehelt...

Sünnipäevad
Täna, 22. juuli
Teet Anier (57)
Marelle Grünthal-Drell (52)
Aarne Innos (68)
Annika Köster (27)
Jaan Malmberg (63)
Marek Suits (34)
Priit Vilba (66)
Homme, 23. juuli
Ivo Kallasmaa (33)
Karl-Martin Kask (24)
Hinno Puhm (71)
Andre Tamkõrv (35)
Sulge

Ülekanded