Meeste amatöörliigad

Hanna Maria Sibul. Foto: Siim Semiskar.

G4S Noorteliiga: U16 tütarlaste finaali jõudsid Pärnu ja Audentese SK/TSK

11.05.2019

Sel nädalavahetusel Kohilas peetaval G4S Noorteliiga U16 vanuseklassi finaalturniiril pääsesid tütarlaste arvestuses finaali Pärnu SK ja Audentese SK/TSK.

Kahe Audentese omavahelises arveteõiendamises tegi põhiturniiri võitja Audentese SK/TSK kohe avaveerandil peamiselt veidi noorematele tüdrukutele toetuva Audentese SK/Siili vastu vahe sisse ning võitis lõpuks kõik veerandajad. Kohtumise lõppskooriks jäi 67:45 (17:8, 20:13, 15:11, 15:13).

Andra Viirpalu poolt juhendatavate võitjate poolel olid edukamad Hanna Maria Sibul 20 punkti ja 5 resultatiivse sööduga ning Anete-Elisabeth Adler 16 silma ning 9 lauapalliga. Põhiturniiril viienda koha saanud Maia Dorbeki hoolealuste kasuks tõid Sille-Liis Mölder 14 punkti ja 6 söötu ning Jenny Roos 12 silma.

Teises poolfinaalis pakkusid tõelise trilleri Pärnu Spordikool ja KA Tallinna Kalev, kui pärnakad mängisid maha avaveerandi 21:3 edu, kuid pääsesid siiski lõpuminutitel 69:65 (21:3, 17:20, 16:21, 15:21) võiduga.

Esimesel veerandil vastasest selgelt üle olnud ja teisel veerandil korraks ka 22-punktise eduseisu kätte saanud Pärnu jäi seejärel agressiivselt mänginud kalevlannade surve alla ning punkt-punkti haaval vahe vähenes. 58 sekundit enne normaalaja lõppu pääses Tallinna Kalev ka 65:64 juhtima, kuid Pärnu neiud tabasid otsustavatel hetkedel kolm vabaviset ning ühe kahepunktiviske.

Kõik 40 minutit mänginud Elena Sutt tegi Pärnu poolel 31 punkti ja 12 lauapalliga võimsa kaksikduubli, Hiie Vent lisas 11 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Katariina Rõngelep kogus 10 punkti, 8 lauapalli, 7 vaheltlõiget, 4 resultatiivset söötu ja negatiivse poole pealt ka 11 pallikaotust.

Kaotajate parimana kogus Viktoria Timoštšuk 33 punkti, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget ja Darja Jegorova lisas 15 silma ning 7 lauapalli.

Pühapäevases pronksimängus kohtuvad Kohila spordihoones omavahel seega Audentese SK/Siili – KA Tallinna Kalev ning kulla eest hakkavad mängima Audentese SK/TSK – Pärnu Spordikool.