Brandis Raley-Ross

Rakvere Tarvas alistas võõral väljakul Valga

31.03.2015

Alexela Korvpalli Meistriliiga viimase põhiturniiri nädala raames kohtusid Valga/Maks & Moorits ning Rakvere Tarvas. Rakvere võttis võõral väljakul Valga vastu 83:71 võidu.

Kohtumist alustas paremini Valga, kes sai kerge algedu. Seejärel tegi Rakvere 14:1 vahespurdi, haarates initsiatiivi enda kätte ja juhtides omakorda esimese veerandaja lõppedes 18:12. Teisel kümnendil muutus Tarva mäng veelgi aktiivsemaks. Valga/Maks & Moorits ei suutnud Rakvere mängumehi kaitses pidama saada ning vahe muudkui kasvas. Poolajapausile minnes oli külalismeeskonna edu juba 17 punkti, seisuks 49:32.

Teisel poolajal oli Valga kui uus meeskond. Mängiti aktiivsemalt nii kaitses kui ka rünnakul, vähendades tasapisi oma kaotusseisu ja jõudes enne otsustavat kümmet minutit 6 punkti kaugusele 63:57. Viimasel veerandajal suutis Valga jõuda veel 3 punkti kaugusele, kuid enamaks ei olnud kodumeeskond võimeline. Rakvere tabas taas mõned olulised korvid, võites mängu lõpuks 83:71.

Rakvere resultatiivsemad olid nende võõrleegionärid Brandis Raley-Ross 21, Julius Brooks 17 ning David Haughton 12 punkti. Brooks korjas lisaks lauast 16 palli, tehes kaksikduubli. Valga poolelt viskasid Jurijs Aleksejevs 23, Kristo Saage 12 ning Reinis Strupovics 11 punkti.