Keith Benson, täna kindel mees

Kalev/Cramo võitis Minskit ja liigub õigel kursil

31.03.2015

VTB Ühisliiga viimases kodumängus võitis Kalev/Cramo kodus Minski Tsmokit 93:84 (53:46) ning kindlusas tabelis kaheksandat ehk viimast playoff kohta.

Mäng kergelt ei tulnud ning seda vast ei oodanudki keegi, vähemasti asjaga kursis olevad korvpallisõbrad. Minsk pole nõrk meeskond ning nende pilgud on suunatud märksa kaugemale kui tänavune hooaeg. Küsimus oli selles, kas Cramot kammitseb liigne võidukohustus või mitte. Õnneks liigselt ei ahistanud.

Kalev ei jäänud passiivseks

Kuigi. Avaveerandi kaotas Kalev 7-punktisest eduseisust 22:27. Teise veerandi algupoole hakkas kaitse natuke paremini tööle, kuid see ei olnud veel edu nurgakivi. Kaitse lonkas tegelikult poolaja lõpuni. Pigem aitas mängu tagasi tasakaalustatud rünnak - see ongi tänase Kalevi hüve - et korve tulla võib nii alt kui eemalt.

Teisel poolajal asus Cramo mängu dikteerima, kuid otsustavat vahet sisse ei tehtud. Põhiline "pahalane" oli vastaste mängujuht Branko Mirkovic, kes kostitas Kalevit lõpuks 23 punkti ja 8 korvisööduga. Õneks jäi täna alla oma taseme viimases kuues mängus üle 20 punkti teinud montenegrolane Ivan Maraš, kes täna kogus 13+9+4.

Kalevi mäng passiivseks ei muutunud, leiti lahendused eeskätt tsoonist, lõpus tabas ka paar olulist kolmest - võit paremale meeskonnale - +9. Nõnda vajalik võit.

Pikad panid vabavisked sisse

Võistkondlikku statistikat. Laud Kalevile 47-32, korvisöödud 23-17, pallikaotused 14-12. Kahepunktivisked 50 vs 60 %, kolmesed 36 vs 30 %, vv 71 vs 91 %. Tasub mainida, et Eesti suured mehed - Petšerov, Benson ja Kupšas tabasid vabaviskeid 18st 15! Ninanipsu Rauno Pehkale siit...ja tervisi ka.

Kalev/Cramo edukamad olid: Rain Veideman 21+4lp, Oleksi Petšerov 18+9, Keith Benson 17+10+3, Scott Machado 13+5+12, Gregor Arbet 12+5lp (3p 7/4) ning Armands Škele 4+6+4, Kupšas 6+3lp ning pluss-miinus skaalas meeskonna parimaid Erik Keedus 2+2+2.

*       *       *

Tabeliseis kuuendast kohast alates: 6. Uniks 15-11, 7. Avtodor 13-12, 8. Kalev/Cramo 12-14, 9. VEF 10-14, 10. Astana 10-16, 11. Volgograd 9-16, 12. Bisons 9-19.

Varrak: kaitse oli vilets

Järgmised kaks üliolulist kohtumist on Kalev/Cramol ees juba järgmise üheksa päeva jooksul. Laupäeval kell 17 kohtutakse võõrsil Riia VEFiga, mida on võimalik jälgida Tallinna TV vahendusel. 9. aprillil kohtutakse aga Minskis sama meeskonnaga kellest suudeti täna jagu saada. Taas aitab Tallinna TV.

Vastaste peatreener Igor Grištšuk sõnas pärast mängu, et kuna vastased teenisid kogunisti 35 vabaviset, võrreldes tema meeskonna 11 vabaviskega, siis on keeruline võita. „Kalevlased mängisid palju korvi alla ja see tõi neile edu,“ sõnas pahane peatreener.

Alar Varrak arvas pärast mängu, et kaitse poolega ei saa täna kuidagi rahule jääda. „Järgmine trenn on meil neljapäeval ning siis peame kõvasti tähelepanu kaitse agressiivsusele pöörama, et me laupäeval omaks šanssi võita,“ lisas peatreener. "Riias läheb meil sellise kaitsemänguga raskeks."