ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Foto: Spordiareenid

NBA Kuulsuste Halli liikme poeg tuleb Eestisse korvpalli viskemasinat tutvustama

29.04.2019

Teisipäeval, 7. mail ja kolmapäeval, 8. mail toimuvad Jüri Spordihoones ja Karulaugu Spordikeskuses korvpalli viskemasina tasuta koolitused koos näidistreeningutega. Mängijatele, treeneritele ja korvpalli toetajatele antakse ülevaade Dr. Dish viskemasina kasutamise võimalustest nii individuaalseteks kui ka võistkonna treeninguteks. Sündmused viib läbi Spordiareenid OÜ koostöös Eesti Korvpalliliidu ja Strength n` Motion`iga (USA/Rootsi).

Viskemasinate kasutuselevõtt soodustab korvpallurite mitmekülgset arengut ja tõstab märkimisväärselt treeningute efektiivsust. Eesti üks kolmepunktivisete spetsialist ja omanimelise korvpallikooli eestvedaja Reinar Hallik: „Meil on Iisakus oma Dr. Dish olemas ning olen sellega väga rahul! Olen isegi end korduvalt proovile pannud – näiteks 100st viskest olen seni parimal korral 94 kotti pannud. Kiirelt saab hea rütmi kätte ja viske paika sättida. Noortele on see masin igal juhul innustavaks ja sunnib veelgi tõsisemalt treeningutele keskenduma.“

 

Henri Ausmaa Eesti Korvpalliliidust: „Viskemasin annab mängijatele ideaalse võimaluse enda individuaalseid oskuseid parandada ning seejuures saab mängija treeningusse ka loomingulisemalt suhtuda. Seega tasub kohale tulla – eelkõige noormängijatel, kellel avaneb võimalus näha, kuidas mujal maailmas oma talenti lihvitakse!“

 

Koolitajateks on FIBA sertifitseeritud treenerid Magnus Wihlborg (Rootsi) ja George Gervin Jr (USA). Euroopas on hetkel kasutusel rohkem kui 150 Dr. Dish`i viskemasinat – sh näiteks Leedus (Kaunase Žalgiris, Vilniuse Lietuvos rytas) ja Hispaanias (Real Madrid ja Barcelona) korvpalliklubides ning -akadeemiates. USA-s on viskemasinad mängijate taseme tõstmiseks olnud kasutusel juba rohkem kui 10 aastat (sh NBA, ülikooli- ja keskkoolikorvpall).

 

Kohapeale oodatakse kuulama, vaatama ja kaasa rääkima kõiki korvpallisõpru – mängijaid, treenereid ning korvpalli toetajaid. Esmalt tutvustatakse Dr. Dish`i kui kaasaegset treeningtehnoloogiat ning seejärel unikaalset tööriista TMS (training management system). Just viimane on oluline mõistmaks viskemasinat kui võistkonna treeningu multifunktsionaalset ja analüütilist abimeest, kas üksi või koos võistkonnaga treeningut läbi viies. Jätkatakse saalides näidistreeningutega – ühel pool väljakut võistkondlikult kasutades Dr. Dish`i, teisel pool väljakut keskendudes individuaalsele pallikäsitlus- ja visketehnikale. Korvpallipäevade õnnestumiseks annavad panuse KK Rae Kossu, KK Viimsi ja Audentese Spordigümnaasiumi talendikad korvpallipoisid ja -tüdrukud.

 

7. mai õhtupoolikul viiakse Jüri Spordihoones läbi ka spetsiaalne noormängijate treening (viskamine, põrgatamine, söötmine), mis lõppeb viskevõistlusega. Selle võitja saab auhinnaks tasuta osaluse rahvusvahelises noorte korvpallilaagris, mis toimub juuni lõpus Andorras.

 

KK Viimsi/Estover eestvedaja Tanel Einaste: „Oleme huvitatud viskemasina kasutamisest oma klubi kasvandike treenimisel. Enne tahan seda aga oma silmaga näha ja järgi proovida. Seetõttu saame läbi meie uues kodusaali toimuva informatiivse korvpallipäeva viskemasinat põhjalikult hinnata.“

 

Tänaseks on Eestis kasutusel 7 Dr. Dish All-Star viskemasinat. Nende omanikud ja/või asukohad on järgmised: Tiit Soku KK (2016), Audentese Spordigümnaasium (2018), Reinar Halliku KK (2018), Tallina Kalevi Korvpalliakadeemia (2018), Kääriku Spordikeskus (2018), Tallinna Inglise Kolledž (2019) ja Jüri Spordihoone (2019).

 

Lisainfo: viskemasina koolitus ja näidistreening 7. mail Jüri Spordihoones (https://www.facebook.com/events/633857160394983)

Lisainfo: viskemasina koolitus ja näidistreening 8. mail Karulaugu Spordikeskuses (https://www.facebook.com/events/382852698983130Kontakt: Mario Luik / +372 55 598 316

Sünnipäevad
Täna, 5. juuli
Aivar Aguraiuja (59)
Mare Isok-Pruks (67)
Taavi Kruut (27)
Homme, 6. juuli
Ülle Järv-Koplus (62)
Neeme Lugima (59)
Sulge

Ülekanded