Saku I liiga kulmineerub 3. ja 4. mail Karulaugu spordikeskuses.

Täna Karulaugu Spordikeskuses: Saku I liigas mängitakse poolfinaale

29.04.2019

Saku I liiga kulmineerub 3. ja 4. mail Viimsis, Karulaugu spordikeskuses Final four turniiriga. Poolfinaalides lähevad vastamisi KA Tallinna Kalev/TLÜ ja G4S Noorteliiga ning RSK Tarvas ja KK Viimsi/Noto. Olgu märgitud, et liiga võitja tagab järgmiseks hooajaks koha OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas.

KA Tallinna Kalev/TLÜ vs G4S Noorteliiga (kell 18:00, Karulaugu spordikeskus)

Põhiturniiri lõpetas Kalev 18 võidu ja 4 kaotusega Tarvase järel teisel kohal. Noorteliiga kogus 11 võitu ja 11 kaotust ja teenis kuuenda asetuse. Veerandfinaalides tegid mõlemad meeskonnad sotid selgeks kahe mänguga: kalevlased alistasid kahel korral (94:61 ja 83:70) Tartu Kalev/Estiko ning G4S oli parem eelmise aasta hõbedameeskonnast, Eesti Maaülikool/limitex autoklaasid võistkonnast (81:77 ja 94:84).

Omavahelistes mängudes jäi kahel korral peale Tallinna Kalev (95:91 ja 103:83). Kalevlaste suurimad skooritegijad on Devonte Devon Brown ja Martin Jurtom, vastavalt 17,7 ja 16,9 punktiga mängu kohta. Mõlemad mehed liitusid meeskonnaga alles hooaja teises pooles.

G4S Noorteliiga parimad korvikütid on Ran Andre Pehka 18,2 ja Karl-Kristjan Karpin 16,3 punktiga. Viimane haarab keskmiselt ka 9,2 lauapalli.

Tallinna Kalevit juhendavad Aivo Erkmaa, Raido Roos ja Allar Raamat ning G4S Noorteliiga meeskonda Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka.

RSK Tarvas vs KK Viimsi/Noto (kell 20:15, Karulaugu spordikeskus)

Põhiturniiril pidi Tarvas kaotusekibedust vaid ühel korral, kui 21. detsembril kaotati koduväljakul G4S Noorteliiga meeskonnale tulemusega 86:93. Veerandfinaalis läks Rakvere meeskond vastamisi valitseva Saku I liiga meistri Betoonimeister/Tskk/SK Nord meeskonnaga, kes suudeti alistada mängudega 2-1 (104:71, 69:81 ja 85:69). Viimsi meeskond lõpetas põhiturniiri 12 võidu ja 10 kaotusega viiendal kohal ning alistas veerandfinaalseerias Tamsalu Los Toros/TalTechi kahes mängus numbritega 91:60 ja 76:72.

Mõlemas omavahelises kohtumises jäi peale Tarvas, vastavalt 104:94 ja 91:80

Tarva mängu on sel hooajal enim vedanud Kristo Saage, kes keskmiselt kogunud 23,5 punkti, 7,5 lauapalli ja 5,8 resultatiivset söötu mängu kohta. Renato Lindmetsa näitajad on 15,1 punkti ja 9,3 lauapalli.

Viimsi suurimad skooritegijad on Kristjan Evart 17 ja Mihkel Allorg 16 silmaga mängu kohta. Viimane võtab keskmiselt ka 7,4 lauapalli.

Rakvere Tarvast juhendavad Juris Umbrasko ja Madis Putko, Viimsi klubi peatreener on Valdo Lips.

Pronksikohtumine mängitakse laupäeval, 4. mail kell 16:15 ja finaalis pannakse pall mängu kell 19:00. Kohtumised on otseülekandes nähtavad Delfi TV vahendusel, mänge kommenteerib Siim Raudla.

PILETIINFO (maksmine koha peal sularahas)