Merike Anderson | Foto: Castors Braine

Merike Anderson tuli kuuendat aastat järjest Belgia meistriks!

25.04.2019

Merike Andersoni koduklubi Braine’i Mithra Castors tuli kolmapäeval kuuendat aastat järjest Belgia meistriks, kui alistas koduväljakul Sint-Katelijne-Waveri 67:56 ning võitis finaalseeria 2:0, vahendab Korvpall24.

Braine võitis avaveerandi 21:14 ning eduseisu enam käest ei andnudki. Poolajaks juhiti 40:28 ja kolmanda veerandaja lõpuks 56:38. Sint-Katelijne-Waver suutis küll viimase veerandi võita, kuid Braine hoidis turvalist vahet lõpuni.

Anderson pääses väljakule 6 minutiks ja punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda ühe kaugviske. Eestlanna arvele jäid üks lauapall, üks resultatiivne sööt ja 3 isiklikku viga.

Võitjate parimad skooritegijad olid Antonia Delaere ja Manon Grzesinski, kes said mõlemad kirja 16 punkti. Sint-Katelijne-Waveri resultatiivseim oli 20 punkti visanud Laure Resimont.

Anderson sai lõppenud hooajal Belgia kõrgliigas kirja 24 mängu, kogudes keskmiselt 7,1 punkti, 1,2 lauapalli ja 1,5 korvisöötu.