Maaja Bratka paremal ääres

Anderson, Sokman playoffis võidukad, Bratkad Albionil ülikoolide meistriks

30.03.2015

Merike Andersoni koduklubi Castors Braine jõudis Belgia naiste korvpallimeistrivõistlustel nelja parema hulka, alistades veerandfinaalis Jeugd Gentsoni mängudega 2:0.

Seeria teises kohtumises olid Castors Braine'i võidunumbrid võõrsil 76:56 (41:27). Anderson viskas 15 minutiga 7 (2 pv 3/1, 3 pv 3/1, vv 2/2) punkti ja võttis 5 lauapalli.

Poolfinaalis tuleb Castors Braine'i vastaseks kas Sint Katelijne või Kangoeroes. Selles paaris on mängude seis 1:1.

Liisi Sokmani Bamberg alustas 2. Bundesliga playoffi võiduga kodus Würzburgi üle (lõuna regiooni esimene ja neljas) 61:44 (29:19). Sokman algviisikusse seekord ei kuulunud ent tõi 17 minutiga 9+4+1 (2p 3/1, 3p 4/2, vv 3/1). Teine mäng ol 4. aprillil Würzburgi koduväljakul.

Suurbritannias sai Leicester ootamatu ja veidra kaotuse võõrsil seni vaid kolme võidu peal püsinud Brixton Topcatsilt - 34:53. Maia Bratka mängis enne viienda vea saamist 24 minutit ja tõi vaid 2+8lp (2/0, 1/0, 2/2). Maaja Bratka antud mängus kaasa ei teinud. Enne seda, 21. märtsil oli Riders võitnud kodus Cardiff Archersi 60:56. Maaja Bratka sai 33 minutiga kirja 16+7+1 (12/7, vv 2/2), vaheltlõiked 3 vl ja 3 pk ning valiti vooru MVP-ks. Maia Bratka sai 8 minutiga kirja kaks lauapalli ja kaks blokki.

See-eest õnnestus õdedel Bratkadel vahepeal tulla Suurbritannaias Longborough’ koosseisus ülikoolide meistriks. Finaalis alistati Northumbria ülikool 66:55, Maaja Bratka tõi ses mängus 23 punkti ja võttis 17 lauapalli. Treenerilt sai kiita ka Maia Bratka tegutsemine, eeskätt kaitses.

Leedus sai hooaeg läbi Kaunase Hoptrans-Sirenose ja Ele-Riin Tammiku jaoks. Veerandfinaalis jäädi seerias 1-2 alla Kaunase Aistes-LSU-le. Teise mängu oli Sirenos kodus võitnud 68:63, kuid kolmas mäng kuulus põhiturniiril kõrgemal paiknenud Aistes’ele 71:57. Tammik otsustavates kohtumistes mängudes koosseisus polnud.