Apollo NKLi lõpplahendus pakkus pingelisi mänge

Apollo NKLi meister on tänavu OSK Tähtvere ees

29.03.2015

Pühapäeval jõudis lõpule tänavune hooaeg Apollo Naiste Korvpalliliigas. Playoffid peeti kahel päeval Kristiine Palimängude Majas ning kõige parema tujuga lahkus seal Maia Dorbeku juhendatav OSK.

Väga suuri üllatusi finaal-nädalavahetus ei toonud. Vahest ainult seitsmenda asetusega Audentese SK (tr Reet Rausberg) jõudmine pronksile oli see, mille peale panust  poleks söandanud panna. Kuid põnevaid mänge oli sellest hoolimata, et tugevaimad jõudsid finaali.

Alustagem veerandfinaalidest. BC Star RE/MAX Plus alistas kindlalt eelmise aasta võitja Narva PSK 50:27 (Gerda Kirpson 23, Eva-Gloria Kilu 17), OSK ei andnud võimalust Parksepa SK/Võrule – 63:18 (Katre Arniste 13), Tähtvere oli üllatavalt kindlalt üle BC Varsist 46:29 (Kadri Tein 12).

Põnevaim oli kahtluseta peamiselt noortest koosneva Audentese ja KNOPKA (Ashley Wallace, Mariel Gregor jmt) veerandfinaal laupäeval, mille poolajaks saavutas KNOPKA edu 28:16 – ps! Mängiti jooksva ajaga. Ometi, Audentes jõudis võidukalt finisisse – 44:42 (Berit-Annabel Loomägi 12, Merilin Metsalu 11 – Wallace, Ragne Liivand 9).

Poolfinaalidest üks lisaajal

BC Star versus Tähtvere . Algul tabas Tähtvere paremini , kuid normaalaja lõpus tuli just BC Star kaugvisetega järele – 45:45. Lisaajal oli tahet Tartu naistel rohkem – 58:51 (Maarja Kalma 16, Kairi Poljakov 10 – Kilu 17, Kirpson 15).

OSK Audentese vastu midagi kergelt ei saanud, aga väga suuri küsimärke ka õhku ei jätnud. Juhtides terve mängu jooksul võeti numbriliselt paremus 57:45, poolaeg 29:23 (Pille-Riin Satsi 14, Mari Saarniit 12 – Loomägi 14).

Kolmanda koha mängus alistas Audentes BC Stari 68:54 (Victoria-Ida Vähi 19, Metsalu 18 – Kirpson 19, Kilu 14+10). Viienda koha mängus võitis KNOPKA Narvat 53:33, seitsmenda mängus BC Vars Parksepa/Võrut 38:26.

Finaali võitis parem

OSK versus Tähtvere. Teise veerandi keskel on seis veel viigis 18:18, kuid siis saab OSK kaitse paremini toimima (edukalt terve mängu vältel kasutati ka maa-ala) ning saavutab poolajaedu 26:21. Kolmanda veerandi lõpus on OSK ees juba 37:28, kuid Tähtvere leiab veel jaksu vahet vähendada (37:31).

Neljas veerand, OSK maa-alas ning Tähtverelt tuleb liiga palju tehnilist praaki (valesööte, tormakaid rünnakuid, palliakotusi), samas kui OSK leiab korvi all üsna lihtsalt head kohad – kohati näidatakse väga teraseid liikumisi. Tähtvere lahendused lähevad liiga keeruliseks ja visked eemalt ei taba. Pille-Riin Satsi korv 4.15 enne lõppu teeb seisuks 47:34 ning mäng, paistab, on tehtud.

Lõpuks on OSKi edunumbrid 54:39. Tasub välja tuua: tabavus OSKile 36 vs 23 %, korvisöödud 16-9, pallikaotused 14-20. Pille-Riin Satsi tõi finaalis 15+3+3, Eesti koondise särgis mänginud (sic!) Mari Saarniit 12+6lp, Katre Arniste 10+8lp ning finaali MVPks valitud Kristi Täht 9+11+2. Tähtvere poolel: Kadri Tein 10p, Laura Tomson 10+5lp, Teele Araku nime taha sai protokolli 2p+16lp.

Mari Saarniit (OSK).

Auhindu üle andma tulnud Jaanus Levkoi, kelle kasvandikke nägi kõige enam Audentese rivistuses, sõnas vaikselt omavahel: „OSKiga ja niisamuti võibolla Tähtvere naistega oleks meil ausalt öeldes endalgi (Noortekoondisel niisiis – toim.) kõvasti pusimist.“

Pille-Riin Satsi (OSK), milline oli raskeim hetk turniiril, või mäng? – „Võibolla algus eile Audentesega. Siis tekkis küll korra kahtlus, kas me jaksame nendega lõpuni joosta ja võidelda. Täna oli ka terve mäng pingeline, üsna sarnane eilsega.“

Mis sai täna otsustavaks? – „Saime kaitses pidama. Maa-ala toimis ja meie naiste pikad käed segasid neid kaugelt lendu laskmast...(naerab).

Maarja Kalma (Tähtvere), kas valdavaks tundeks on nüüd pettumus või rõõm? – „Kindlasti väga suur rõõm! Me oma regioonis väga tugevaid mänge ei saanud, seega ei teadnud me siia tulles eriti midagi oodata või loota. Vastasmängijaid küll teadsime, aga ärevus oli hinges. Teine koht on suurepärane! Eriti mõeldes, et see on meil esimene kord sellises sarjas osaleda.“

-Teil oli võimas poolfinaal eile, räägi, kuidas ikkagi võit ära toodi? – „Punkt-punkti mäng oli. Algul tabas Star hästi kolmeseid, normaalaja lõpus said aga otsustavaks meie kaugvisked. Lisaajal tegime vist mängu ära tahtmise ja emotsiooni pealt. Aga täna? Täna oli OSK teatud asjades natuke parem. Teise veerandi nende kaitsega me enam hakkama ei saanud. Aga mul on kokkuvõttes ja naiskonna nimel väga hea meel.“