OlyBet KML.

Homme tehakse algust OlyBet Korvpalli Meistriliiga veerandfinaalidega

08.04.2019

Esimest aastat peetud OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga on tänaseks ajalugu ning juba teisipäeval alustatakse Eesti meistrivõistluste veerandfinaalidega. Liiga ametlik nimi on OlyBet Korvpalli Meistriliiga.

Meistriliiga play-offi asetus tekkis Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri alusel - kolmandal kohal lõpetanud BC Kalev/Cramo ja viiendaks jäänud TALTECH teenisid otsepääsme poolfinaali ning veerandfinaalides kohtuvad Tartu Ülikool (6.) ja Tallinna Kalev/TLÜ (10.) ning AVIS UTILITAS Rapla (7.) ja Pärnu Sadam (8.). Eesti-Läti liiga 14. positsioonil lõpetanud BC Valga-Valka/Maks&Mooritsal sel aastal play-off mängudele asja ei ole.

Tartu Ülikool - Tallinna Kalev/TLÜ (09.04, kell 19:00 @TÜ Spordihoone, DELFI TV)

Mõlemas omavahelises põhiturniiri mängus jäid peale tartlased (75:66, 84:82). Vigastusega on hooaja lõpuni väljas tartlaste leedulasest ääremängija Tautvydas Slezas. Eesti-Läti veerandfinaalseerias jäi Tartu kahe mängu kokkuvõttes alla BC Kalev/Cramo meeskonnale 118:180 (59:84 ja 59:96). Tartu resultatiivseimaks on tänavu tõusnud 19-aastane Arnas Velicka, kes on keskmiselt kogunud 19,2 punkti, 4,4 lauapalli ja 5,7 söötu mängu kohta.

Tallinna Kalev jäi Eesti-Läti liiga play-off mängudest napilt eemale, kui kaotas põhiturniiri viimases mängus Pärnule 85:91. Poole hooaja pealt Kaleviga liitunud Ronald Eric Mc Ghee Jr on keskmiselt visanud 16,1 punkti, võtnud 3 lauapalli ja jaganud 3 söötu mängu kohta.

Antud paari võitja kohtub poolfinaalis TALTECHI meeskonnaga.

AVIS UTILITAS Rapla - Pärnu Sadam (10.04, kell 19:00 @Sadolin spordihoone, DELFI TV)

Eesti-Läti liigas võitis mõlemad omavahelised mängud Rapla meeskond (73:62 ja 94:85). Veerandfinaalseerias läks Rapla vastamisi VEFiga ja Pärnu Ventspilsiga, kus mõlemad jäid kahe mängu kokkuvõttes alla.

Rapla vankrit on tänavu enim vedanud ameeriklased Hunter Mickelson ja Dominique Hawkins 14 silmaga mängu kohta. Mickelson võtab lisaks 7 lauapalli mängus ning Hawkins kostitab kaaslasi 6 resultatiivse sööduga kohtumise kohta.

Pärnakate Demetre Rivers on keskmiselt kogunud 18 punkti ja 5 lauapalli. Mihkel Kirvese näitajad on 15 punkti ja 8 lauapalli mängu kohta.

Võitjameeskond kohtub poolfinaalseerias valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramoga.

Kõik seeriad OlyBet Korvpalli Meistriliigas mängitakse kolme võiduni.