OlyBet liiga
Meeste amatöörliigad

Kristo Saage vajutas põhiturniiri viimase kohtumises 38 punkti. Foto: Siim Semiskar.

Tarvas lõpetas põhiturniiri Saage viskekontserti ja 21. võiduga, põhiturniir lõppeb täna

29.03.2019

Saku I liiga pidas põhiturniiri viimase kohtumise RSK Tarvas, kes alistas võõral väljakul G4S Noorteliiga 99:88. Põhiturniiri võit oli meeskonnal juba varasemast taskus.

Hooaja seni ainsa kaotuse just G4S Noorteliiga vastu saanud Tarvas (21. detsembril jäi Tarvas kodusaalis alla 86:93, toim.) tegi vigade paranduse teisel poolajal. Avaveerandi võitsid Noorteliiga esindusmeeskonna esindajad 25:20. Teine mänguperiood lõppes täpselt vastupidise skooriga ning pikale pausile mindi 45:45 viigiseisult.

Kolmandal veerandil korraks juba kaheksa punktiga ette rebinud Rakvere meeskond suutis enne otsustavat veerandit vahe hoida nelja punkti peal, 72:68.

Markus Ilveri pealtpanek seitse ja pool minutit enne lõpusireeni viis omakorda uuesti ette G4S Noorteliiga (76:75). Seejärel vajutas Ilver veelkorra ülevalt ja viis Noorteliiga ette 78:75. Seejärel tegi kaks vastuseta korvi Renato Lindmets viies omakorda ette Tarvase. Noorteliiga enam juhtohje ei võtnud ja hooaja 21. võit läks Tarvasele.

Kogu hooaja vältel meeskonna resultatiivseim olnud Kristo Saage kostitas vastaseid 8 tabava kaugviske, 38 punkti, 8 lauapalli, 4 resultatiivse söödu ja 2 vaheltlõikega. Mehe efektiivsusnäitaja oli koguni 48. Renato Lindmets lisas 22 silma ja 10 lauapalli ning Mihkel Kurg lisas 15 punkti. Noorteliiga poolelt tegid enim skoori Oliver Suurorg 20 ja Kristjan Kokk 19 punktiga.

Saku I liiga põnev põhiturniir saab lõpu täna õhtul. Heitlus käib viimasele play-off kohale ja lõplikule asetusele liigatabelis. Kaheksanda koha nimel heitlevad eelmise aasta võitja Betoonimeister/Tskk/SK Nord ja Paide Viking Window, kel enne viimast mängu on 9 võitu ja 12 kaotust. Betoonimeister läheb vastamisi Tamsalu Los Toros/TALTECHI ja Paide Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasidega. Paidel on vaja kindlasti võita ja loota, et Betoonimeister kaotab. Kui meeskonnad jäävad võrdsele pulgale saab edasi Betoonimeister, kes võitis mõlemad omavahelised mängud.