Reinis Strupovics

Valga/Maks & Moorits võitis kodus KK Pärnut

28.03.2015

Eesti lõunapiiri ääres toimus Alexela Korvpalli Meistriliiga kohtumine, kus kohalike korvpallisõprade lemmik Valga/Maks & Moorits võõrustas Korvpalliklubi Pärnut. Reinis Strupovicsi ja Jurijs Aleksejevsi juhtimisel võttis Valga meeskond lõpuks 9-punktilise 80:71 võidu.

Pärast tasavägist kohtumise algust võttis Valga esimese veerandaja keskel kolmepunkti visete toel initsiatiivi ja liidripositsiooni enda valdusesse. Pärnakad ei saanud korralikult oma rünnakut tööle ning pisikesele pausile minnes oldi 14:22 kaotusseisus. Teisel kümnendil vähendas Pärnu mitmel korral oma kaotusseisu 7-punktiliseks, kuid Valga jätkas koduväljaku toel oma head viskepäeva, juhtides poolajaks juba 43:28.

Teisel poolajal jätkus mäng kodumeeskonna vedamisel. Kuigi Pärnu proovis Valga meeskonda kätte saada, jäi see neile võimatuks. Initsiatiiv oli kindlalt Valga/Maks & Mooritsa käes, kes juhtis enne otsustavat kümmet minutit 61:46. Viimasel veerandajal Pärnu enam Valgale ohtlikuks ei saanud ning kohtumise lõpusireeni kõlades olid tablool Valga 80:71 võidunumbrid.

Valga punktide eest hoolitsesid peamiselt kaks meest – Reinis Strupovics ja Jurijs Aleksejevs, kes viskasid vastavalt 27 ja 23 punkti. Aleksejev tegi ka kaksikduubli, võttes lisaks punktidele 15 lauapalli. Pärnakate poolelt tõid Rannar Raap ja Nemanja Miljkovic 14 ning Renato Lindmets 12 punkti.