Kristjan Kangur, täna mängus

Venelt 4+4, Varesele kodus raske kaotus (Kangur 14p)

28.03.2015

Mehed välismaal mängivad, nagu ikka koduliigades nädalavahetusel. Sten-Timmu Sokk Venemaa karika poolfinaalis osaleda ei tohtinud (loe Kerde uudist), see-eest olid ja on aktsioonis mitmed teised.

Siim-Sander Vene ja Zalgiris kohtus täna võõrsil Pasvalyse Pieno zvaigzdesiga ja võitis hoolimata soliidsest miinusest suurelt 74:56 (30:43). Teisel poolajal lasti viiendal kohal oleval Pasvalysel visata vaid 13 punkti!

Vene oli väljakul 17 minutit ja tõi 4p+4lp+1rs, lisaks 1vl ja kolm viga. Kahepunktivisked 4/2, kolmesed 1/0. James Anderson ja Arturas Gudaitis viskasid 14, Arturas Milaknis 13 punkti.

Kristjan Kangur ja Varese Openjobmetis alustasid täna kell 21.30 kodus Enel Brindisi vastu. Varese jagas enne mängu 16 tiimi seas kaheksa võiduga 12.-14. kohta, Eurochallenge sarjas veerandfinaali jõudnud sadamalinna Brindisi tiim aga paiknes 13 võidu ja 10 kaotusega kuuendal real.

Mäng oli Varesele raske. Jäädi tagaajajarolli (24:26, poolaeg 43:47), kolmanda veerandi lõpuks tuldi järele 66:67 ning neljanda veerandi algul mindi isegi ette 71:67, kuid seejärel mängusaatus pöördus. Brindisi tegi vahespurdi 22:5 ning mäng oli tehtud. varese pidi kodus vastu võtma kaotuse 82:93.

Kristjan Kangur viibis platsil 33 minutit, tõi 14 punkti, 4lp ja 2rs, lisaks 4 pallikaotust. Kahepunktivisked 3/2, kolmesed 4/3, vv 1/1, pluss-miinus skaalal -5.

*       *       *

Taani korvpalli meistriliigas startisid möödunud nädalavahetusel play-off mängud ning tiitlikaitsja Aarhusi Bakken Bears on seni esinenud väärikalt. Kaido Saksa koduklubi juhib kolme võiduni mängitavat veerandfinaalseeriat Hörsholmi 79ersi vastu võitudega 2-0.

Saks kummaski kohtumises mänguks üles antud meeste nimekirja ei kuulunud. Eeldatavalt on tegemist kas vigastuse või haigusega. Veerandfinaalseeria kolmas kohtumine peetakse 30. märtsil.

Sven Kaldre Force Lleida mängis laupäeval võõrsil Hispaania esiliigas Lugoga. Viimastes kohtumistes pole Kaldre koosseisus olnud, Lleida kaotas 68:77.