Lynden Bernard Rose Jr | Foto: Māris Greidāns

Valga-Valka läheb oma hooaja eelviimases mängus Kalev/Cramole lahingut andma

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on teisipäeval, 19. märtsil BC Kalev/Cramo võõrustamas BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda.

BC Kalev/Cramo - BC Valga-Valka/Maks&Moorits
19.03.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Valga-Valka (7-19) ja Kalev/Cramo (22-2) olid viimati vastamisi 7. veebruaril. Kodumeeskond läks küll 6:2 juhtima ja oli ka avaveerandi keskpaigas 10:9 ees, kuid seejärel mängus põnevus kadus. Kalevlased tegid 13:0 spurdi ja koos teise veerandaja 25:14 paremusega võideti poolaeg 47:24. Ülejäänud ajaga tõi Kalev/Cramo veel 41 silma kodumeeskonna 30 vastu ning Valga-Valka pidi kokkuvõttes vastu võtma 54:88 kaotuse. Reggie Lynch oli Kalev/Cramo resultatiivseim 19 punktiga, Valga-Valka poolelt sai nüüdseks BK Liepajas palliv Guntis Sipolinš kirja 13 punkti ja 13 lauapalli.

Kalev/Cramole on igal juhul Valga-Valka üle võitu vaja, sest põhiturniiri lõpuni on neil minna veel neli mängu ning endiselt on alles võimalus ühisliiga veerandfinaali esikohalt alustada. Teisel kohal on paiknemas Riia VEF (25-2) ja kui nemad alistavad 22. märtsil Tartu Ülikooli (13-13), siis Kalev/Cramol pole enam võimalik esikoht haarata, sest mõlemad omavahelised mängud VEF-ile on kaotatud. Teise koha saavutamiseks tuleks lisaks Läti Ülikooli (9-17) ja BK Liepaja (7-20) võitmisele olla üle ka BK Ventspilsist (26-1). Hetkel liidripositsioonil asuv Ventspils pidas Kalev/Cramoga maha hooaja avamatši, milles Eesti klubi sai 97:85 võidu.

Valga-Valka lootused nii ühisliigas kui ka Eesti poolel play-offi jõuda said suure tagasilöögi 13. veebruaril, kui teisel lisaajal jäädi alla Pärnu Sadamale. Seejärel järgnes nukker periood, mille sisse mahtus 59:70 kaotus turniiritabeli punasele laternale Jekabpils/SMScredit.lv tiimile ning 28- ja 22-punktilised allajäämised vastavalt VEF-ile ja Liepajale. Viimati, 16. märtsil pakuti aga positiivne üllatus, kui võõrsil suudeti 72:71 üle mängida Tartu Ülikooli meeskond. Mängida on jäänud lisaks Kalev/Cramole 23. märtsil TALTECH-iga. Maksimaalse edu korral oleks võimalik kinni püüda Läti Ülikool, keda on sel hooajal mõlemal korral võidetud, ja lõpetada 11. kohal. Kui kahest viimasest kohtumisest suudab Valga-Valka ühe võidu juurde saada, siis on šanss VALMIERA GLASS VIA-d (8-19) edestada - omavahelised mängud 1:1, aga punktide osas Valga-Valka ühega peal. Valmiera hooaja viimane mäng on 23. märtsil BK Ogre vastu.

Arnett Moultrie ja Reggie Lynch on Kalev/Cramo eest visanud keskmiselt 14,9 ning 13,5 punkti. Lynch on võtnud 5,7 ja Moultrie 5,5 lauapalli. Valga-Valka parimatena on Lynden Bernard Rose Jr toonud keskmiselt 14,3 ning Dashawn King 11,2 punkti. Rose on võtnud veel 7,7 lauapalli ja Sade Aded Hussein 7,2 lauapalli.