Martin Dorbek

Kalev/Cramo sai Alexela KML-is suure võidu

27.03.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas võõrustas BC Kalev/Cramo Keila spordihoones teist Tallinna klubi TLÜ/Kalevit. Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks veerandiks, mis lõppes viigiga, kuid seejärel pani valitsev Eesti meister oma paremuse maksma, võites mängu 105:63.

Esimene veerandaeg pakkus pealtvaatajatele põneva heitluse. Cramo ei saanud korralikult oma mängu käima ning TLÜ kasutas seda enda kasuks ära, mängides meeskondlikult ja hoides valitsevat Eesti meistrit ohjes. Esimese veerandi järel oligi seis viigiline 22:22. Teisel kümnendil pani Kalev/Cramo järgmise käigu sisse, tehes 23:2 vahespurdi ja haarates initsiatiivi kindlalt enda valdusesse. Poolajapausile minnes oli vahe 17-punktiline, seisuks 48:31.

Teisel poolajal jätkus mäng Alar Varraku hoolealuste vedamisel, kes iga minutiga panid rohkem oma jõuvahekordasid paika, kasvatades oma eduseisu veelgi. Enne otsustavat kümmet minutit oli kalevlased ees 77:49. Viimasel veerandajal läks vahe meeskondade vahel veelgi suuremaks. Ilma Machado, Petcherovi ja Arbetita mänginud Cramo ei lasknud ka neljandal veerandil oma jalga sirgeks, ületades kohtumise lõppedes maagilise saja punkti piiri ning võites mängu 105:63.

Kalevlaste poolelt tegid skoori kõik mehed, kes platsile pääsesid ning tervelt 7 meest jõudis kahekohalise arvu punktideni. Keith Benson ja Erik Keedus olid resultatiivseimad, visates vastavalt 16 ja 15 punkti. EJ Singler ja Indrek Kajupank lisasid 12 ning Martin Dorbek, Mindaugas Kupšas ning Kristjan Kitsing lisasid kõik 11 silma. Dorbek andis veel lisaks 11 korviga lõppenud söötu, tehes kaksikduubli. TLÜ/Kalevi suurimad punktitoojad olid nende võõrleegionärid Robertas Grabauskas 14, Evgeny Belousov 11 ning Thomas Droney 10 punktiga.