Kätlin Korjus tegi poolfinaalis väga korraliku esituse. Foto: Augustas Didzgalvis

Tallinna Ülikool pidi ühisliiga poolfinaalis tunnistama Kaunos Aistese paremust

09.03.2019

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskond jäi Eesti-Läti-Leedu ühisliiga poolfinaalis alla leedulannade Kaunos Aistesele numbritega 61:93.

Tallinna Ülikool mängis avaveerandil palju korvi alla ja see tõi ka edu - Maaja Bratka, Annika Köster ja Trine Kasemägi viskasid naiskonna kõik punktid ja esimesele hingetõmbepausile mindi vastaste 17:15 eduseisus.

Tallinlannad jäid teise mänguperioodi alguses 19:25 kaotusseisu. Kaunase naiskond domineeris omakorda korvi all ning näitas võimu ka lauavõitluses (poolajaks 11-19). TLÜ rumalate pallikaotuste tõttu neljandiku lõpuminutitel pääsesid leedulannad pikaks pausiks ette 41:33.

Trine Kasemägi tõi meie parimana poolajaks 12 silma.

Kaunas alustas kolmandat veerandaega 7:0 vahespurdiga. Greta Tamašauskaitė tabav kaugvise 5:30 enne neljandiku lõppu viis vastased ette juba 21 punktiga - 56:34. Tallinna Ülikool suutis leedulannade kõva kaitse vastu visata vaid 8 silma ja enne otsustavat perioodi oli vahe kärisenud juba 27 punktile (41:68).

Viimasel veerandil valdavalt vahetusmängijaid kasutanud Kaunase naiskond suutis vahet hoida 30 punkti lähedal ning võttis lõpuks veenva võidu.

Tallinna Ülikooli resultatiivsemad olid Annika Köster 17 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivse sööduga, Trine Kasemägi ja Kätlin Korjus 14 ning Maaja Bratka 8 punktiga. Võitjate poolelt tegi enim pahandust 196 sentimeetri pikkune Daugilė Šarauskaitė 18 punkti ja 17 lauapalliga. Greta Tamašauskaitė lisas 13 silma.

Tallinna Ülikooli vastane kolmanda koha mängus Vilniuse Kibirkstis, kes kaotas poolfinaalis Riia TTT naiskonnale 71:96. Omavahel on Talllinna ja Vilniuse naiskonnad mänginud kahel korral: esimeses mängus jäid tallinlannad peale 75:73, teises tuli tunnistada leedulannade 94:69 paremust. Pronksikohtumine algab homme kell 12.00. Otseülekannet on võimalik jälgida Delfi TV vahendusel. Mängu kommenteerib Siim Raudla.