Artjom Rogovoi. Foto: erakogu.

Artjom Rogovoi 50 punktist ja 21 lauapallist (!) jäi TÜ/Kuremaa vastu väheseks

02.03.2019

Saku II liigas pidasid tõelise põnevuslahingu Valgamaa Kutseõppekeskuse ja TÜ/Kuremaa meeskonnad, kui viimane võitis kohtumise 98:94.

Avaveerandi mängisid meeskonnad 28:28 viiki. Teisel mänguperioodil näitas paremat minekut TÜ/Kuremaa meeskond, võites selle 27:16 ja haarates poolajaks 55:44 eduseisu. Kolmandal veerandi võitsid omakorda Valgamaa mehed 25:14, mis tähedas et otsustavale neljandikule mindi vastu 69:69 viigiseisult. Põnevalt kulgenud kohtumise lõpu suutis enda kasuks kallutada tartlaste meeskond, kes teenis turniiritabelisse kaheksa kaotuse kõrvale viienda võidu.

Olgugi, et TÜ/Kuremaa teenis väärt võidu, on veelgi tähelepanuväärsem võrukate meeskonna kahemeetrise mängumehe Artjom Rogovoi esitus: 39 minutiga 50 punkti, 21 lauapalli ja sealjuures visked väljakult 15/20 (75%). Lauapalle hankis mees kaitselauast 12 ja ründelauast 9 tükki. Pole ka midagi imestada, sest Rogovoi keskmised näitajad sel hooajal Saku II liigas on 22 punkti ja 18 lauapalli mängus. Kõrgemate liigade satsid peavad sel mehel küll silma peal hoidma.

Võitjate poolelt tegid aga kõige rohkem skoori Christopher Kalda 26 ja Kristjan Paade 22 silmaga. TÜ/Kuremaa paikneb B-alagrupis viiendal kohal ja neil on jäänud pidada vaid üks kohtumine tabelis kolmandat kohta hoidva Terminal Oiliga. Veerandfinaalidesse tartlastel sel aastal enam võimalik pääseda pole.

Valgamaa lõpetas hooaja võiduarvete avamata (14-0).