ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Märt Rosenthal. Foto: Siim Semiskar

Kohtunike eksimus: Rosenthal oleks tulnud mängust Raplaga eemaldada

28.02.2019

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga annab teada, et kolmapäeval, 27.02, peetud BC Tartu Ülikooli ja AVIS UTILITAS Rapla vahelises mängus juhtus olukord, kus BC Tartu Ülikooli mängija Märt Rosenthal teenis mängu neljandal veerandajal ebasportliku vea (8.41) ja mõned minutid hiljem tehnilise vea (4.13). „Rosenthal oleks pidanud vastavalt korvpallireeglitele pärast tehnilise vea saamist mängust eemaldatama. Erinevate asjade kokkulangemisel juhtus inimlik eksitus, kus mängu sekretär ei infomeerinud sellest väljakukohtunikke ning Märt Rosenthal jätkas mängu reeglitevastaselt,“ kommenteeris olukorda Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Rain Peerandi.

Kuna eksimus avastati pärast mängu kohtunike poolt, siis vastavalt korvpallireeglitele ja liiga juhendile jääb mängu tulemus jõusse.

 

Vastavalt tavapärasele praktikale määratakse mängu lauakohtuniku ja komissari suhtes sanktsioonid. Nende esmane vastutus antud olukorras oli kohtunike informeerimine.

 

Sel hoojal on kohtunike mängude teenindamises esinenud vajakajäämisi karistatud määramiste vähendamisega. Ka antud juhul jäävad eksinud isikud kindlaks perioodiks mängude teenindamise võimaluseta.

 

„Tulenevalt antud olukorrast vaatadakse üle erinevad kommunikatsioonivõimalused kohtunike ja lauakohtunike vahel, et edaspidi selliseid olukordi vältida,“ lisas Peerandi.

 

Tartu Ülikool võitis kohtumise 85:76 ja Rosenthal kogus tartlaste parimana 23 punkti ja 12 lauapalli.

Sünnipäevad
Täna, 18. september
Mikk Jurkatamm (19)
Gerd Kiili (41)
Aadu Paist (72)
Tõnis Vahesaar (36)
Homme, 19. september
Sergei Babenko (58)
Irja Zilmer-Laidvee (51)
Marianne Tigane (41)
Kaspar Treier (20)
Sulge

Ülekanded