James White, 29 punkti (79st) Uniksi kasuks

Võimalik vaid Venemaal: Uniks mängis võõrsil Kubani suurelt üle

25.03.2015

Traditsioonid võidutsesid täna Eurocupi veerandfinaalides, kus ajalooliselt suurema võidupagasiga klubid võidutsesid uute tulijate üle. Poolfinaali pääses kaks klubi Venemaalt, üks Hispaaniast, üks Türgist.

Hämmastavaim oli ehk Krasnodari Kubani 58:79 allajäämine kodus Kaasani Uniksile. Esimese mängu Kaasanis oli Kuban võitnud 87:78. Teine mäng ka algul Krasnodarile kurja ei kuulutanud, nad ka juhtisid esimesel ja teisel veerandil; poolajaks oli seis pluss üks Uniksile.

Juhtuma hakkas kolmandal. Uniks panustas kõvasti kaitsesse, Kubanil suurt midagi ei õnnestunud ning Martin Müürsepa endine koduklubi pääses ette 51:42, 58:44 ja 68:48. Sealt august Kuban enam välja ei tulnudki. Uniks kindlalt poolfinaali.

Kuban seejuures võitis laua 40-33, pallikaotused samas 16-12. Malcolm Delaney tõi kaotajaile 16+5lp, Aleksei Zubkov 12+7lp; James White Uniksile 29+8lp, D'or Fischer 17+8lp, Kostas Kaimakoglou 11 p.

*       *       *

Himki võitis kodus Valencialt, oodatult – 76:61. Kuid siingi ei läinud kõik libedalt. Näiteks teisel veerandil oli väga ladusalt alustanud Valencia pärast Kresimir Loncari korvi ees 30:24. Õhus oli elektrit. Ometi, tugevam võttis oma.

Himki oli lauas parem 38-31, korvisöödud 21-12, kahepunktivisked 57 vs 43 %, kolmesed 48 vs 19 %.

Tyrese Rice tõi 19+3+10, Sergei Monja 16+5lp, Petteri Koponen 14+5+2; kaotajaite kasuks Bojan Dubljevic 15+7lp, Nemanja Nedovic 12 p.

Pildil Sergei Monja, täna üks kindlamaid mehi Himki poolel.

Kolmas mäng oodatud särtsu ei pakkunudki. Izmiri Pinar Karsiyaka alustas kodus Gran Canaria vastu miinus kümne pealt, kuid vastupidiselt ootustele oli pea kogu mängu tagaaajajaosas.

Vaid paar minutit enne mängu lõppu õnnestus Izmiril nelja punktiga juhtima saada, kuid sedagi hetkeks. Las Palmase meeskond tuli järele, läks mööda ja võitis 75:74.

Bobby Dixon tõi Izmiri kasuks 24+5rs, Juan Palacios 15+7lp, DJ Strawberry 11+9+4; võitjate poolel Brad Newley 15+6+3, Levon Kendall 12, Kyle Kuric 10+4+3, Albert Oliver 10 p.

Neljanda meeskonnana pääses poolfinaali põhja-türklaste Banvit Bandirma, kes kahe mängu kokkuvõttes alistas (eile kordusmäng) Paris-Levallois kahe punktiga.

Banvit oli eile Pariisist lauas üle 38-31, kahepunktivisked 54 vs 39 %.

Sammy Mejia tõi Banviti kasuks 18+9lp, Earl Rowland 16+3+4; Pariisi kasuks Mike Green 16+4+9, Dionte Christmas 13 p ning Sharrod Ford 10+7lp (kahes veerandfinaalis keskmiselt 5 p vähem kui kogu hooaja peale).

Poolfinaalis kohtuvad: Uniks-