Raido Roos

TLÜ/Kalev sai Alexela KML-is hooaja 7nda võidu

24.03.2015

Märtsikuu viimasel nädalal tehti Alexela Korvpalli Meistriliiga mängudega algust teisipäeva õhtul legendaarses Kalevi spordihallis, kus TLÜ/Kalev võõrustas Valga/Maks & Mooritsat. Kodumeeskond võitis mängu tänu marulisele lõpuspurdile 73:64.

Kohtumist alustas aktiivsemat Valga, kes sai Jurijs Aleksejevsi ja Kristjan Evarti korvidest kiire algedu. Kodumeeskonda vedas alguses alt nende kaitsetöö ning lasti Valgal tabada mitmeid kolmepunktiviskeid. Esimese veerandaja järel juhtis Valga 23:16. Teisele veerandile tuli TLÜ/Kalev vastu hoopis teise meeskonnana ja mida minut edasi, seda väiksemaks jäi vahe Valgaga. Poolaja lõppedes oli ees juba Kalev, seisuks 36:33.

Pärast poolajapausilt tagasi tulekut läks edasi punkt-punkti mäng. Kuigi enamiku kolmandas veerandajast oli ees Valga ei olnud ka TLÜ/Kalev oma otsustavat sõna öelnud ning enne otsustavat kümmet minutit oli külaliste edu vaid minimaalne 46:45. Mängu saatus otsustati lõplikult viimase viie minutiga, mil TLÜ/Kalev näitas kindlalt minekut, võttes kodusaalis oma selle hooaja seitsmenda võidu tulemusega 73:64.

Kalevlaste resultatiivsemad olid tagamängijad Raido Roos ja Reimo Tamm, kes viskasid mõlemad 17 punkti. Neid toetasid Thomas Droney 15 ning Robertas Grabauskas 10 punktiga. Nii Droney kui ka Grabauskas tegid kaksikduubli, korjates lauast lisaks 10 palli. Valga poolelt tõi Jurijs Aleksejevs 26 punkti ja 18 lauapalli ning Kristjan Evart 11 silma.