Meeste amatöörliigad

Ardo Krass. Foto: Siim Semiskar.

Saku I liiga: EMÜ seljatas Estiko, Cramo oli parem G4S Noorteliigast

08.02.2019

Saku I liigas teenisid neljapäeval võidulisa BC Kalev/Cramo I, kes alistas võõrsil G4S Noorteliiga 92:73 ja Eesti Maaülikool/Limitex autkolaasid, kes oli tartlaste siseasjas 90:76 parem Tartu Kalev/Estikost.

Cramo vs Noorteliiga

Kalevlased võitsid tasavägise avaveerandi 26:24. Poolajaks kasvatas külalisvõistkond aga vahe kahekohaliseks (49:39) ning hoidsid teisel poolajal eduseisu. Kuuenda võidu teeninud Cramo tabas kaugviskeid 16/32 (50%) ehk paremini kui kahesed (16/38; 42%).

Cramo parimaks tõusis Rauno Meerits 22 punkti, 10 lauapalli, 5 söödu ja 5 vaheltlõikega. Ardo Krass lisas 21 silma ja 6 söötu. Noorteliiga poolelt hiilgas Oliver Suurorg 18 punkti, 8 lauapalli, 7 söödu ja 3 vaheltlõkega. Illimar Raiend lisas 13  ja Karl-Kristjan Karpin 10 punkti.

EMÜ vs Estiko

Kodus mänginud Maaülikool siirdus poolajapausile 50:42 eduseisus. Kolmandal veerandil suutis Estiko tulla korra punkti kaugusele (56:57), kuid Joosep Russaku kaks tabavat kolmest viisid Maaülikooli ostustavale neljandikule vastu 8-punktilises eduseisus. Mängu lõpp kuulus väljakuperemeestele ning EMÜ kirjutas tabelisse viie kaotuse kõrvale juba 11. võidu.

Maaülikooli resultatiivseim oli Gert Kaldmäe 22 punkti ja 8 lauapalliga. Ken Karja ning Ott Sellis (5 lauapalli) tõid kumbki 14 silma. Joosep Russaku arvele jäi 11 punkti, 8 lauapalli, 7 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Estiko parimaks kerkis Silver Leppik 17 punkti ja 5 vaheltlõikega. Artur Liiv lisas 12 silma ja 8 lauapalli. Võrdselt 11 punkti said kirja Jano Kunts, Gintaras Dalke ja Marten Järvik (7 lauapalli).