Gregor Arbed ja Miloš Teodosić. Foto: EKL.

Meenutus 2012. aastast: Eesti alistas kodusaalis suure Serbia

06.02.2019

Pisut rohkem kui kus aastat tagasi, 8. septembril 2012. aastal teenis Eesti korvpallikoondis ajaloolise 88:81 võidu Serbia koondise üle. Toona mängisime EM-valiksarja ning võit serblaste üle tekitas palju furoori. 21. veebruaril kohtume Saku Suurhallis taaskord Serbiaga (piletid Piletilevist) ning märgilise tähendusega on seegi mäng. Koondisekarjääri lõpetavad rekordinternatsionaalid Kristjan Kangur, Gregor Arbet ja Janar Talts. Meenutame eestlaste aastatetagust võitu ERR uudistearhiivi vahendusel, kus muuhulgas vaatamiseks ka mängu terve esimene poolaeg!

Eesti korvpallikoondis sai läbi ajaloo ühe tähtsama võidu, kui alistas EM-valikturniiril Serbia 88:81 (16:22, 25:21, 22:20, 25:18).

Serbia võitis esimese veerandaja 22:16.

Mängu alustas Nemanja Bjelica kolmene, kuid sellele vastas samaväärse sooritusega Gregor Arbet. Serbia läks siiski juhtima 9:3, 12:6, 16:11 ja 20:13. Avaveerandi lõpus hoidsid Eestit mängus Siim-Sander Vene korvid.

Teist veerandaega alustas Eesti hiilgavalt, kui Vene, Gert Dorbeku ja Kristjan Kanguri korvide abil põrutati 23:22 juhtima. Järgnevalt õnnestus Serbial pikkamisi taas vahe sisse teha ja parimal juhul juhtida kaheksa silmaga, aga avapoolaja lõpp oli jälle parem Eestil. Pärast Sten-Timmu Soku ebaõnnestunud kaugviset 17 sekundit enne lõppu haaras Vene ründelaua ja saatis palli korvi. Avapoolaja kaotas Eesti 41:43.

Kolmandal perioodil näitas Eesti koondis väga nauditavat ja pingevabat mängu, kusjuures kohtumine kulges punkt-punkti heitluses. Hea söödumäng ja tabavad visked tähendasid, et viimast veerandit alustati seisult 63:63. Vastaseid hoidis vee peal eelkõige keskmängija Nenad Krstic.

Tasavägine heitlus järgnes ka neljanda veerandaja esimesel poolel, kuid siis suutis Eesti teha Gregor Arbeti, Soku, Kanguri ja Vene korvide järel vahespurdi ja asus juhtima 78:68.

Kuigi Arbet langes viie veaga pingile, suudeti edu hoida. Vahepeal vähenes see viiele silmale, kuid serblased ei jõudnud viigini. Viimase minut jooksul viskas Milos Teodosic kaks korda mööda, aga Vene ja Dorbeku korvid ning Soku vabavise hoidsid Eesti unistust.

17 sekundit enne lõppu oli aeg maas, misjärel tehti kiiresti viga Kangurile, kes tabas mõlemad vabavisked. Lõpuks võitis Eesti 88:81.

EESTI - SERBIA 88:81 (16:22, 25:21, 22:20, 25:18)
Eesti: Kristjan Kangur 19/5rs, Gregor Arbet 17, Siim-Sander Vene 15/10lp, Reinar Hallik 14, Sten-Timmu Sokk 8/8rs, Janar Talts 8/9lp.
Serbia: Nenad Krstic 20/9lp, Milos Teodosic 16, Milenko Tepic 16, Nemanja Bjelica 11.

Vaata galeriid Eesti ja Serbia vastasseisust 2012. aastal meie Facebookist!