Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool pidi Võrus Valmiera paremust tunnistama

02.02.2019

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga laupäevases esimeses vastasseisus jäi Tartu Ülikool Võru spordikeskuses peetud kohtumises alla VALMIERA GLASS VIA-le tulemusega 70:76.

Tartu Ülikool - VALMIERA GLASS VIA 70:76 (21:15, 16:25, 13:16, 20:20)

Tartlased tegid esimese 5 ja poole minutiga võistkondlikud vead täis, kuid võitsid avaveerandi 21:15. Teise perioodi alguses kasvas vahe 26:15 peale, kuid Valmiera vastas 10:0 spurdiga ning jõudis ühe punkti kaugusele. Veerandi lõpus pääsesid külalised Edmunds Elksnisi ja Janis Kaufmanise juhtimisel ette ning poolajapausile mindi Tartu Ülikooli 3-punktilises kaotusseisus 37:40.

Julius Kazakauskase tabanud kahepunktivise 7.32 enne kolmanda veerandi lõppu tõi korraks tabloole Tartu Ülikooli 41:40 edunumbrid, kuid seejärel rebis Valmiera taas ette. Veel 4.12 enne kolmanda veerandaja lõppu seadis Tautvydas Šležase kahepunktivise tabloole viiginumbrid 46:46, kuid külalised taastasid eduseisu ja otsustavale veerandile mindi vastu tartlaste 6-punktilises kaotusseisus 50:56. Viimasel veerandil peatreener Priit Vene hoolealused 5 punktist lähemale enam ei jõudnudki ja oktoobri alguses võõrsil saadud 98:106 kaotuse eest jäi revanš võtmata.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Arnas Velicka, kes viskas 16 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Kaksikduubli teinud Tautvydas Šležas lisas 15 punkti ja 11 lauapall ning Kregor Hermet 14 silma ja 6 lauapalli. Kaksikduublini jõudis ka Julius Kazakauskas, kes kogus 10 punkti ja 10 lauapalli.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks Edmunds Elksnis, kes tõi 24 punkti, võttis 8 lauapalli ning jagas 8 resultatiivset söötu. Janis Kaufmanis lisas 20, Maris Ziedinš 11 ja Klavs Dubults 10 silma.

Tartu Ülikoolil on nüüd kirjas 8 võitu ja 10 kaotust, millega jagatakse turniiritabelis koos Raplaga 9.-10. kohta. Valmiera jätkab 7 võidu ning 14 kaotusega 11. positsioonil. Tartu Ülikool peab järgmise kohtumise kolmapäeval, 6. veebruaril kell 19.00, kui Karulaugu spordikeskuses minnakse vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga.