Meeste amatöörliigad

TALTECH | Foto: Siim Semiskar

Üllatusvõimeline TALTECH läheb Riia VEF-i võiduseeriat ohustama

31.01.2019

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jaanuarikuu viimases mängus võõrustab turniiritabeli teine Riia VEF kolme koha võrra tagapool olevat TALTECH-i meeskonda.

Riia VEF - TALTECH

31.01.2019, kell 19:30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

TALTECH-i (10-8) ja Riia VEF-i (18-2) hooaja esimene omavaheline kohtumine toimus 7. novembril. Avaveerand kuulus võõrustajatele 27:26, aga kolmanda veerandaja lõpuks oli Läti klubil neljapunktiline eduseis olemas. Järgmise kümne minutiga lagunes TALTECH-i mäng täielikult. Vastased tegid 13:2 spurdi ning seisult 65:78 veel 14:0 otsa. Sellega oli VEF 95:72 võidu kirja saanud.

Jaanuaris on TALTECH võitnud BK Liepajat skooriga 98:91, kusjuures viimasel veerandajal visati koguni 37 punkti. Turniiritabeli tippudelt BK Ventspilsilt ja BC Kalev/Cramolt tuli aga vastu võtta 21- ja 34-punktilised kaotused. Tartu Ülikooli meeskonnale jäädi alla 86:94. 29. detsembril kaotas VEF 59:61 Ventspilsile, aga lõppeval kuul on kõik kuus mängu võidetud, mille seas alistati ka Kalev/Cramo 84:66. Viimati, 30. jaanuaril, oldi 82:70 paremad Läti Ülikoolist.

Toomas Raadik ning Jaan Puidet on TALTECH-i kasuks toonud keskmiselt 17,0 ja 12,3 punkti. Levi Martin Giese on kogunud tiimi parimana 6,9 lauapalli. Riia VEF-i poolelt on Mareks Mejeris visanud keskmiselt 12,9 punkti. Steve Zacki nimel on 11,2 silma, olles võtnud ka 8,1 lauapalli mängu kohta.