Rachel Jones harutamas 1182 kaitset

TLÜ tõstis kolmanda koha karika

22.03.2015

Eesti-Läti Ühisliiga pronksimängus kohtusid 1182 Tallinn ja Tallinna Ülikool. Ajalooline moment ses mõttes, et Tallinna Ülikool varem Eesti-Läti Ühisliiga nelja hulgas olnud pole. Ülikool võitis 66:56.

Esimene poolaeg näitas võrdset mängu. Kumbki ei saavutanud siiski olulist vahet, kaitsesse panustati võrdselt hästi. 29:28 avapoolaeg TLÜ-le.

Mängu esimest poolaega vaadanud Soome Korvpalliliidu president Antti Zitting ennustas, et tuleb raske lõpp, sest vastased tunnevad teineteist liiga hästi. Niipalju Zitting eksis, et otsustav kasu sündis TLÜ kasuks 6-7 minutit enne lõppu.

33. minutil oli seis 47:47m seejärel tabas Guna Lagzdina kolmene. Hetk hiljme tabas Kerttu Jallai. Seisul 51:54 (3.44 enne lõppu ) oli 1182-l kasutada rünnak, mis luhtus ning seejärel ladud Laura Audere sisse. Veel viiv ja Jallai tabas Rachel Jonesi söödust – 58:52 (2.43 lõpuni). Veel hetk ja pärast 1182 pallikaotust tabas Jallai kolmese – 61:52. Mäng oli tehtud.

*        *          *

Lauas oli TLÜ parem 53-39, korvisöödud 18-10, pallikaotused 15-13. Kahepunktivisked 35 vs 35 %, kolmesed TLÜ kasuks 33 vs 11 %, vv TLÜ-le 63 vs 57 %.

Laura Audere tõi TLÜ kasuks 16+11lp, Kerttu Jallai 15+11+5, Janett Perv 11+5lp, Guna Lagzdina 9+9lp, Oksana Miil 7+7+3. 1182 poolel olid prptokollis silmapaistvaimad: Birgit Piibur 21+7+3, Pirgit Püü 16p ja Laina Mesila-Kaarmann 8+11lp.