OlyBet liiga

Eric Schmalz. Foto: Tamsalu Los Toros/TALTECH.

Estiko võttis Rapla vastu seljavõidu, Tamsalu alistas Schmalzi vedamisel G4S Noorteliiga

17.01.2019

Saku I liigas peeti kolmapäeval kaks kohtumist, kui Tamsalu Los Toros/TalTech alistas koduväljakul G4S Noorteliiga meeskonna 78:69 ning Tartu Kalev/Estiko pani paika Rapla KK/Kohila 101:61.

G4S Noorteliiga meeskond läks mängule vastu ilma käesoleva hooaja  liidri Ran Andre Pehkata. Kuigi külalised jõudsid viimasel veerandil korraks veel viie punkti kaugusele, ei lasknud Tamsalu mehed eduseisu käest ning kirjutasid tabelisse kaheksanda võidu.

Üleplatsimehena kogus Eric Schmalz 29 punkti ja 6 resultatiivset söötu. 12 silma lisas Raiko Orumaa. Noorteliiga poolelt tõi Oliver Suurorg 19 punkti ja 7 lauapalli, Markus Ilveri kontosse kanti 10 silma.

Tamsalu hoiab turniiritabelis 8 võidu ja 5 kaotusega hetkel viiendat positsiooni. Noorteliigal on kirjas 6 võitu ja 6 kaotust, milleg platseerutakse seitsmendal kohal.

Tartu Kalev/Estiko ja Rapla KK/Kohila esimene veerand mängiti 13:13 viiki, kuid teisel perioodil näitas Estiko, kes on peremees - neljandik võideti 28:13 ja poolajapausile siirduti soliidses 41:26 eduseisus. Teine pool mängust kulges hästi visanud tartlaste dikteerimisel. Kokku tabasid Estiko mehed 15 kolmepunktiviset 28-st. Kaheste protsent samuti viisakas - 45,5 (20/44). Samuti jagasid heade mõtete linna mehed kokku 28 resultatiivset söötu.

Punktid jaotusid Raido Rebase hoolealustel väga ühtlaselt: Silver Leppik 19, Joosep Kivimäe 11 (+11lp), Gintaras Dalke 11 (+5rs), Kaivo Pullisaar 11, Taivo Jäämets 10 (+9lp) ja Renalt Pallum 10. Rapla poolelt vastas 18 silmaga Jürgen Laars.

Estiko treener Raido Rebane ütles pärast mängu: „Alguses eksisime palju lihtsatest kohtadest korvi alt. Mehed suutsid külma pead säilitada ja jätkasime enne mängu kokkulepitud taktikaga ning eduseis hakkas tasapisi suurenema. Kui juba eduseis on üle kümne punkti on kõikidel hea ja pingevaba mängida ning eks tänu sellele viskasime teisel poolajal 60 punkti. Sellist mängu polegi see hooaeg olnud, kus mänguminuteid saab kõikidele nii tasavägiselt jagada ning võit kindlalt ära tuleb – vahelduseks täitsa tore.“

Estikol kirjas 7 võitu ja 6 kaotust, mis annab neile tabelis hetkel kuuenda koha, Rapla seis on pisut hapum, kahe võidu ja 11 kaotusega ollakse eelviimasel, üheteistkümnendal astmel.

Järgmised mängud Saku I liigas peetakse neljapäeva õhtul, kui tartlaste siseasjas lähevad kell 20:15 EMÜ spordihoones vastamisi Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid ja TÜ/Kuremaa SK.