ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Aet Süvari Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Aet Süvari aitab Eesti naiste 3x3 korvpalli viia Tokyo olümpiamängudele

11.01.2019

Tuntud ja tunnustatud Eesti spordiajakirjanik Aet Süvari on otsustanud kaasa aidata projektile, mille eesmärk on viia Eesti naiste 3x3 korvpalli koondis 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele. Aet pani selleks kokku ERRi 3x3 naiskonna, kus lisaks temale mängivad 20. jaanuaril kell 17:00 Audentese spordihallis toimuval naiste turniiril ka Külli Friedemann, Laura Jaansen ja Liisi Rist.

“3x3 korvpallis hindab Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) nii ala populaarsust kui sellel saavutatud tulemusi. Olümpiale pääseb vaid 8 riiki, kellest pooled selguvad 1. novembril FIBA reitingutabeli alusel ja 4 riiki 2020. aasta mais-juunis toimuvatelt olümpia kvalifikatsiooniturniiridelt,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul aitab spordiajakirjanike osalus antud projektis kaasa ala populariseerimisele eelkõige naiste seas. “Tänase seisuga on meil üle 125 naise juba esimestest etappidest osa võtnud, kuid kokkuvõttes loeb 100 naise tulemus ning eelkõige see, kas igal etapil osaleb vähemalt 12 võistkonna jagu tiime," hindas Kimmel.

 

“Mul on väga hea meel, et eelkõige jalgpallisõbrana tuntud ajakirjanik ei ole eesmärgiks võtnud 3×3 korvpalli propageerimist ainult spordiuudiste kajastamise läbi, vaid annab ka oma isikliku panuse turniiridel osalemisega," lisas Kimmel, kelle sõnul tuleb naistel FIBA reitingutabeli alusel olümpiapääsme saamiseks lisaks kohalikele turniiridele tuua ära head tulemused ka 2019. aasta 3x3 maailmameistrivõistlustelt, Euroopa meistrivõistlustelt, naiste World Tourilt ning 2019. aasta juunis toimuvatelt Euroopa mängudelt.

 

Eesti Korvpalliliidu algatusel toimub juba lähima kahe kuu jooksul vähemalt 10 naistele mõeldud 3×3 turniiri. Vastavalt FIBA reeglitele läheb igal mängijal 1. novembril arvesse 9 parema turniiri tulemus. TOP100 mängija tulemuse arvestuses selgub ka Eesti 3x3 reiting, milles naiste arvestuses on Eesti eesmärk jõuda 1. novembriks 2019 maailma nelja parema sekka, kes saavad otsepääsme Tokyo olümpiale.

 

“Usun, et sel aastal saame mõnele naiste turniirile ka Anu Sääritsa osalema, kuid juba Aet Süvari ja Eesti Rahvusringhäälingu võistkonna osalus aitab kaasa sellele, et kõik ka korvpallimängu juba unustanud naised näevad võimalust selle ala juurde tagasi tulla," võttis EKLi 3x3 valdkonna juht teema kokku.

Sünnipäevad
Täna, 27. mai
Henry Aimre (28)
Aleksander Oliver Hint (20)
Taavi Hämarsalu (31)
Kasper Suurorg (18)
Homme, 28. mai
Helen Austa (40)
Henrik Herman (36)
Reigo Kimmel (40)
Tiit Saluveer (70)
Greeta Üprus (26)
Sulge

Ülekanded