ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Pildil: 1182 pärast eelmist võitu SK Cesise üle

Täna Delfi TV-s: millised on 1182 & TLÜ väljavaated? (täiendatud)

21.03.2015

Eesti-Läti Ühisliiga poolfinaalides lähevad laupäeval vastamisi 1182 Tallinn-SK Cesis ja Tallinna Ülikool-Riia TTT. Raske igal juhul. Samas, 1182 on Cesist tänavu kaks korda võitnud.

Poolfinaalid on jälgitavad Delfi TV vahendusel.

Ühesõnaga – päästa on vaja merre uppunud teemant. Kes selle välja tooks? Kas lootust on pigem 1182 Tallinnal (SK Cesise vastu) - Eesti liidernaiskonnal, kes on näidanud viimasel ajal kõikuvamat mängu. Või: Tallinna Ülikoolil, kes peab heitlema Baltikumi tugevaimaga – Riia TTT-ga.

Loogika ütleb, et šanssi on rohkem 1182 Tallinnal.

Omavehel kohtuvad 1182 ja TLÜ siis kui nad mõlemad laupäeval kaotavad. Omavahel kohtuvad nad ka siis, kui täna võidavad...

1182, nagu öeldud on suutnud tänavu kahel korral Cesist võita, need mängud toimusid Tallinnas. Teisel korral mäletatavasti tuli 1182 välja 25-punktisest kaotusseisust (kolmas veerand). Positiivne uudis peaks olema ka see, et austraallannast täiendus jõuab Cesise juurde alles nädala-kahe pärast.

"Teen öösel tööd"

Howard Frier, 1182 Tallinn: "See, et täna oli raske mäng, jah, oli küll. Aga teadmine, et me võidame, oli koguaeg olemas. Me rääkisime enne mängu, et keegi ei pea kangelaseks saama; aga samas, kui Pirgit seda täna tegi, on see hea – planeerimatu, aga hea."

"Meil oli probleeme – Laina (Mesila-Kaarmann) ja Annika (Köster) ei töötanud täna koos eriti hästi, ma ei teagi, miks nii. Samas, Annika ja Kerli (Haas) said koos tsoonis palju paremini hakkama... See on mõttekoht minule.

Üks asi on veel see, et mõni vastane mängibki meie vastu 6-7 mängijaga, meie kasutame kõiki 9-10 mängijat, nagu tänagi. See on meie stiil. Nii nagu oli Anastassia Ptitsõna pikk mängitamine Birgit Piiburi asemel (liiga palju praaki), Marit Maaring, kes küll täna punkte e toonud, aga oli muidu kasulik jne. Heila Rosenfeldti kiidan ka, kuigi ta korvi alt rõngast vaevu tabas. Samas oli tema see, kes otsustaval hetkel söötis Kösterile korvi alla."

Seda&teist: 1182

"Kui asi läks keeruliseks, mängis ka Püü PM koha peal, vahepeal," lisas Frier.

- Mis on juhtunud Mailis Pokiga, tema kasutegur ei ole see mis peaks, küsis Basket.ee.

Frier vastas: „See on minu probleem. Tuleb tema jaoks mõelda midagi muud. Olukordi vägisi ära ei lahenda. Koos Lainaga nad jällegi täna hästi toime ei tulnud. Peab proovima. Olen Mailisele öelnud, et ta peaks teenima mängus vähemalt kuus vabaviset, aga see on üks-üks oskuste taga.“

"Raske on Cesise vastu. Nad panevad rünnakul nii hästi katteid, et me peame liikuma kuratlikult hästi... Mailisele tuleb mõelda välja liikumised, millest ta saab alguses parema enesetunde.“

Rits: kaitsetööd nauditakse

TLÜ peatreener Janne Rits (pildil) ütles võidujärgselt Riia Olümpiahallis lakooniliselt: „Läheme homme võitlema.“ Alles pisut hiljem hotellis, avas ta mõningaid käike, kui sedagi. Robin Hood ei rääkinud ka liiga palju.

Ma küsin Janne käest, kas Kerttu Jallai ei mänginud täna äkki liiga palju, arvestades et me mängime kolm päeva jäjrest? - "Ei. Ta on keskmiselt rohkemgi mänginud."

Siis me räägime veel sellest, et Jallai näitajad justkui on enamvähem samad, aga see , mis mängus avaldus, on sootuks teine. Ta vastab: "Numbrid ei räägi aina tõtt, usun et korvisöötude osakaal ja ründelaud on tõusnud. Midagi on teisiti, see on kindel. Mängijad on hakanud nautima kaitses mängimist!"

Janne Rits on elult liiga palju õppetunde saanud, et suud vales kohas lahti teha. Aga samas, vaiki ka ei saa olla. Järelikult: õige inimene.

*       *       *

Me vestleme, aga ma lahkun, sest Rits ja Kersti Sirel arutavad homset mänguplaani. Üks mis kõlama jääb, on see, et TLÜ näeb meelsasti Janne Ritsi ka tuleval hooajal nende treenerina.

Jannel oleks tegelikult niipalju öelda. Aga pole mõtet, vahest tuleb olla vait nagu Tiit Sukk. Las tema mõtted vormuvad kõigepealt kujunditeks ja asjadeks, millest me saame rõõmu tunda.

 

 

 

 

 

Sünnipäevad
Täna, 15. august
Katrin Aava (57)
Margus Parve (55)
Toomas Raadik (30)
Margus Teelahk (50)
Homme, 16. august
Sheila Kodanik (40)
Terron Lenear (41)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Spalding vormid 2020