Kalev andis rekordilise kodupubliku ees CSKA-le vägeva lahingu!

30.12.2018

Kalev/Cramo korvpalliklubi pidas täna Saku suurhallis ühe klubi ajaloo meeldejäävama mängu, kaotades Moskva CSKA-le pea kaks ja pool tundi kestnud kohtumises pärast tasavägist lahingut 80:85 (40:47).

Donaldas Kairyse hoolealustel õnnestus avaminutitest peale vastaseid kaitses kõvasti suruda, mistõttu mängu skoor ei kasvanud kõrgest tempost hoolimata just kuigi visalt. Kalevlaste skooritegemise eest hoolitsesid avapoolajal peamiselt Janari Jõesaar ja Chavaugn Lewis, kes järjestikuste individuaalsete sooritustega särasid. CSKA peatreener Dimitrios Itoudis polnud rahul vaat et ühegi kohtuniku otsusega ning teenis juba avapoolajal tehnilise vea. Teisel veerandil sai aga sootuks mäng läbi neljandat hooaega CSKA põhimeeste hulka kuuluva Cory Higginsi jaoks, kes teenis lühikese aja jooksul nii ebasportliku kui tehnilise vea ning saadeti seetõttu väljakult minema.

Tund ja veerand kestnud avapoolaeg oli tõepoolest sündmusterohke. Muuhulgas naasis pea üheksakuulise pausi järel väljakule põlvetraumast kosunud Erik Keedus. Poolajapausile pääses CSKA tänu viimase sekundi kolmesele siiski 47:40 eduseisus.

Teine poolaeg kujunes sarnaselt esimesele tõeliseks põnevuslahinguks. Mängu otsustajaks osutus Hispaania koondise äss Sergio Rodriguez, kes järjest hulle kolmeseid tabama hakkas ja vahe sisse tegi. Olgugi et Kalev tuli Kristjan Kanguri ja Arniett Moultrie korvidest lõpuminutitel veel nelja punkti kaugusele, jäi CSKA täna siiski püüdmatuks. Lõppnumbrid 80:85 tähistavad aga väikseimat kaotust, mis Kalev 12 omavahelise Ühisliiga mängu jooksul CSKA vastu on teeninud.

Ühe veelgi märgilisema rekordi tegid täna aga Kalevi poolehoidjad, sest Saku suurhallis oli kohtumist jälgimas täismaja ehk 5000 silmapaari. Kunagi varem pole Kalevi Ühisliiga mängu (10 aasta jooksul!) nii palju rahvast külastanud. Ühtlasi on tegu Ühisliiga tänavuse hooaja suuruselt teise publikunumbriga.

Kalevi resultatiivseimaks kerkis pingilt sekkunud Chavaugn Lewis, kes kogus 16 punkti ja 9 korvisöötu. CSKA vastu järjekordse hea partii teinud Janari Jõesaare arvele kogunes 14 punkti ja 6 lauapalli. Kristjan Kangur tõi 12 punkti, Reggie Lynch 11 punkti ning kaitses hiilgavalt tegutsenud Arnett Moultrie 10 punkti ja 11 lauapalli. Branko Mirkovic lisas 8, Kristjan Kitsing 6, Erik Keedus 2 ja Martin Dorbek 1 punkti. Tanel Sokk, Maksim Salaš ja Tanel Kurbas väljakule ei pääsenud. CSKA tulemuslikem oli seitse kaugviset tabanud Sergio Rodriguez 26 punktiga, Nando De Colo lisas 14 punkti.

CSKA jätkab Ühisliigat ainsana täisedu ehk 11 võiduga, Kalev paikneb 5 võidu ja 7 kaotusega seitsmendal tabelireal. Nüüd ootab kalevlasi Ühisliigas kahenädalane paus, pärast mida kohtutakse võõrsil Minski Tsmoki ja Kaasani Unicsiga.

Järgmine kodumäng peetakse aga alles 27. jaanuaril Peterburi Zeniidiga.