Meeste amatöörliigad

TÜ/Kalevi võidumängu resultatiivseim - Anna Gret Asi

Naiste ühisliigas eestlannadele viimasest nädalast üks võit ja üks kaotus

05.12.2018

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas jätkuvad teise ringi kohtumised. Eliitdivisjonis mängiv Tallinna Ülikool pidi ringi esimeseses võõrsilkohtumises 1. detsembril kaotuse vastu võtma, kui Kaunase Aistes-LSMU oma 75:63 paremuse maksma pani. Rahvusvahelises divisjonis jätkav Tartu Ülikool/Kalev kohtus täna, 5. detsembril kodus Daugavpilsi Ülikooli naiskonnaga ning võitis kohtumise 68:62.

Tallinna Ülikooli kohtumine Kaunases oli kuni viimase veerandini väga võrdne. Kui esimese veerandi võitsid leedulannad ülinapilt 17:16, kuulus teise veerandi võidu au jällegi TLÜle – poolajapausile minnes olid külalised 37:34 paremuse välja võidelnud. Kolmandal veerandil õnnestus mäng jällegi veidi paremini Leedu naiskonnal, 18:16, kuid Tallinna Ülikooli eelnev edu jättis neile siiski õhkõrna paremuse – 53:52. Viimasel neljandikul aga sulas tallinnlannade eduseis kiirelt ning kodunaiskond asus mängu juhtima. Kui veerandi keskel õnnestus TLÜ-l veel korraks eduseisu jõuda, 61:59, siis pikalt seda paraku nautida ei saadud. Viis viimast mänguminutit olid kindlalt Leedu naiskonna kontrolli all ning lõpusireen kuulutas nende kindlat 75:63 võitu.

Eesti poolel tegi parima esituse Annika Köster, kes tõi 17 punkti, võttis 10 lauapalli ning andis 4 korvisöötu, samuti tehti tema vastu koguni 9 viga. Kodunaiskonna suurim panus tuli Kristina Masionytelt – 23 punkti, 4 lauapalli ning 3 vaheltlõiget.

Tallinna Ülikooli korvpallinaiskonna järgmine kohtumine Ühisliigas toimub tuleval laupäeval, 8. detsembril, mil kodusaalis võõrustatakse RSU naiskonda. Kohtumine algab Kristiine spordimajas kell 14.00.

* * *

Tartu Ülikool/Kalevi kohtumine kulges samuti võrdsete heitlusena, kuigi tabeliseis oleks pidanud kindlaks favoriidiks määrama Daugavpilsi. Avaveerandi võitsid tartlannad 15:13 ning ehkki Daugavpils teisel neljandikul oma mängu veidi paremini käima sai ning 15:14 veerandi võitis, näitas tabloo poolajaks siiski veel Tartu paremust – 29:28. Kolmandal veerandil jätkasid külalised heal lainel ning oma paremus pandi maksma, ehkki Tartu hoidis küllalt lähedalt sappa – veerandajapausile mindi lätlannade 52:49 paremuselt. Neljas veerand näitas aga kodunaiskonna südikust – mõne minuti järel oli mängupilt võrdsustunud, veerandi keskpaigaks mängiti punkt-punktis. Viimased minutid olid selgelt Tartu päralt. Kui lõpuni veel veidi vähem kui 4 minutit, tabati mitu olulist korvi ning hoiti vastane samal ajal vaos. Ehkki ka Daugavpils ei olnud lootust veel päriselt kaotanud, ei lubatud neid lähemale kui 4 punkti. Kohtumise lõppedes said Tartu naised tähistada oma 68:62 mänguvõitu alagrupi 2. koha naiskonna üle.

TÜ/Kalevi tugevaima esituse tegi Anna Gret Asi, kes tõi omadele 18 punkti, 6 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ning võttis 3 vaheltlõiget. Daugavpilsi kõrgeima efektiivsusnäitajaga oli naiskonna kapten Olesja Jevsejeva, kellelt 12 puntki ning 10 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalev astub rahvusvahelises liigas järgmine kord võistlustulle veidi enam kui nädala pärast, 13. detsembril, mil kodus võetakse kell 17.30 vastu TTT Riga-Juniors naiskond.