Meeste amatöörliigad

Eesti koondise resultatiivseim, Siim-Sander Vene. Foto: FIBA

Eesti koondisel tuli Saksamaa paremust tunnistada ka võõrsil

03.12.2018

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus täna õhtul Saksamaal Ludwigsburgis kohaliku korvpallikoondisega. Ka teises Saksamaaga peetud kohtumises tuli eestlastel vastastele alla vanduda, sedakorda numbritega 70:87.

Nagu ka koduses kohtumises Gruusia vastu, alustas Eesti esimest veerandit võrdlemisi tugevalt. Ehkki võõrustajate esimeste minutite edu jättis eestlased tagaajaja rolli, täideti seda südikalt ning sakslasi kaugele ette ei lubatud. Veidi enam kui minut enne veerandi lõppu õnnestus Eestil ka juhtima minna, 19:18. Saksa mängumeestel õnnestus siiski veerandi lõpetuseks kaugvise tabada ning avaveerand napilt neile – 21:19.

Teine ja kolmas neljandik olid antud kohtumises sarnased – Eesti jaoks väga skoorivaesed. Oma mängu käima saada ei õnnestunud ning needki pealevisked, mis teha õnnestus, ei kippunud märku tabama. Teise veerandi kaotasime koguni 8:20 (poolaeg 27:41) ning ka poolajapaus märkimisväärset leevendust ei toonud – kolmaski veerand kodustele, meie poolt vaadates 12:20.

Viimasele kümnele mänguminutile läksid meeskonnad seega eestlaste poolt vaadates vastu skoorilt 39:61. Pinged olid selleks hetkeks küllaltki maas ning see mõjus Eesti meestele väljakul nähtavasti hästi – rünnakud, mis varem skoorilisa ei toonud, õnnestusid nüüd, ning vahet õnnestus vähehaaval väiksemaks võtta. Korduvalt õnnestus Eestil tulla 15-16 punkti kaugusele, kuid enam lähemale neid kodumeeskond ei lubanud. Lõpuvile kuulutas kohtumise lõppenuks skooriga 87:70, võitjaks Saksamaa.

Eesti koondise parim mängija oli täna Siim-Sander Vene, kes lisas meeskonna kontosse 18 punkti, võttis 2 lauapalli, jagas 3 korvisöötu ning võttis 4 vaheltlõiget. Kahekohalise punktiskoori kogus ka Rain Veideman, kellelt 13 punkti. Vastaste resultatiivseim oli 16 punktiga Johannes Thiemann, kes lisas statistikasse ka 7 lauapalli.

„Nende surve ja energia väljakul olid meie jaoks liiast,“ sõnas vastaste kohta mängujärgsel pressikonverentsil Siim-Sander Vene. „Nad kontrollisid täna lauda ning suures osas ka mängutempot. Meie mängijad ei olnud selliseks surveks valmis ning osanud tänast mängu väljakul enda kasuks pöörata.“

Peatreener Tiit Soku sõnul oli tegemist raske kaotusega. „Nad panid meile väga tugeva surve peale, mängisid tugevat kaitset ning lõid meid pidevalt rütmist välja. Me ei leidnud rünnakul häid lahendusi. Kui lõpuks veidi paremini mängima hakkasime, oli juba liiga hilja.“

Saksamaa peatreener Henrik Rödl oli noore meeskonnaga täna väga rahul. „Tulime hästi tagasi kaotusest Kreeka vastu. Noored mehed mängisid täna suure entusiasmi ja hasardiga. Meie eesmärk oli mängida tugevalt ning meeskondlikult. Vaatasin täna suure uhkusega, kuidas kõik mängijad väljakul tublit tööd tegid ja endast kõik andsid.“

Eesti jaoks on seega antud koondiseaknal joon all. Järgmisel korral on põhjust kokku tulla veebruaris, mil meil samuti veel kaks kohtumist pidada – kodus 21. veebruaril Serbia ning võõrsil vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril, Gruusia vastu. Kodumängupääsmed on müügil Piletilevi kodulehel ja müügipunktides.