OlyBet liiga
Meeste amatöörliigad

Poolfinaalseeria esimese ringi resultatiivseim - Trine Kasemägi, TLÜ. Foto: Siim Semiskar

Naiste karikavõistluste poolfinaalseerias on eduseisus TLÜ ja Audentes

26.11.2018

Karikavõistlused, mille kulminatsioon on tänavu 8.-9. detsembril Haapsalus, hakkavad kõigis vanusegruppides tõsisemaid pretendente välja selgitama. Nii ka naiste karikavõistlusel, milles on tänasega peetud poolfinaalide esimene ring.

Esmalt pidasid poolfinaalseeria avakohtumise 25. novembril Audentese SK ja Tartu Ülikool/Kalevi naiskonnad. Meistriliiga heitluses jäi koduväljakul napilt peale Audentese SK, 74:72. Ehkki poolajapausile siirduti tartlannade 6-punktises eduseisus, suutsid võõrustajad 3. veerandi lausa 22:8 võita ning ehkki TÜ/Kalev viimase neljandiku taas enda kasuks pööras, jäi sel korral siiski napilt puudu. Seda enam võib aga kindel olla, et Tartus reedel tõelist põnevuskohtumist näha saab!

Seeria avamängus oli Audentese poolelt resultatiivseim Greeta Üprus topeltduubliga 17p+11lp, lisaks ka 4 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Samale verstapostile olid lähedal ka Jane Svilberg, 15p+9lp, ja Ellen-Anett Põldmaa, 15p+8lp. Tartlannade suurimaks punktikütiks kujunes Eleriin Vaino, kes tõi naiskonna kontosse 22 punkti, 10 lauapalli, 4 resultatiivet söötu ja 4 vaheltlõiget. Anna Gret Asi lisas omalt poolt sel korral 17 punkti, 4 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu.

Poolfinaalide teises paaris kohtuvad omavahel Tallinna Ülikool ning II divisjonis palliv OSK. Karikaturniiridel on tasemete ühtlustamiseks kasutusel ka handycap süsteem – nimelt kui kohtuvad meistriliiga I divisjoni ning II divisjoni klubi, saab viimane võimaluse 3 oma mängijat enne kohtumise algust platsile punktilisa tooma saata. Igal neist on kasutada kolm 3-punktiviset, st maksimaalselt saab II divisjoni naiskond kohtumist alustada skoorilt 27:0.

OSK, kes tabas mängueelselt 2 viset ning alustas seisult 6:0, täna siiski valitsevat Eesti Meistrit üllatada ei suutnud. Kristiine spordimajas peetud kohtumist domineeris TLÜ avavilest peale ning võttis kindlalt nii kõigi veerandaegade kui ka kohtumise veenva võidu – 114:63. Võitjatele pani platsil topeltduubli kokku Trine Kasemägi, kellelt 30 punkti, 12 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Lausa kolmikduublile oli küllalt lähedal ka Birgit Piibur, kelle panuseks 20 punkti, 8 korvisöötu ja 9 vaheltlõiget. OSK tugevaim oli täna Kerdu Arbet-Lenear, kes lisas statistikasse 19 punkti, 4 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Poolfinaalseeria teised ja viimased kohtumised peetakse TLÜ-OSK vahel 29. novembril kell 19 taas Kristiine spordimajas ning TÜ/Kalevi ja Audentese vahel, nagu juba öeldud, 30. novembril Tartus, algusajaks kell 20.00.