Meeste amatöörliigad

Annika Köster oli täna TLÜ suurim punktotooja. Foto: Rauno Volmar

Tallinna Ülikool võidutses naiste Eesti-Läti-Leedu liiga eliitdivisjonis Šiauliai üle

24.11.2018

Käesolev nädal oli Eesti naiskondade jaoks naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas (WBBL) üsna mängudevaene – ainuke meie osalusel toimunud mäng oli täna, 24. novembril, mil Tallinna Ülikooli naiskond võõrustas Šiauliaid ning pani maksma oma 84:60 paremuse.

Antud kohtumise näol oli tegemist ka TLÜ esimese eliitdivisjoni mänguga – märgilise tähtsusega kohtumine. Eestlannad suutsid initsiatiivi haarata sisuliselt avavilest peale, ja etteruttavalt olgu öeldud, et mänguseis 3:2 oli esimene ja viimane moment, mil Šiauliai mängus liidripositsioonil oli. Ehkki esimene veerand tõi tabloole korduvalt ka viiginumbreid, oli TLÜ-l igale Šiauliai käigule parem vastus, ning peagi mindi oma teed. Avaveerandi võitsid eestlannad 22:13.

Teine veerand eraldiseisvalt oli tasavägisem, kuid esimese neljandiku edu hoidis TLÜ siiski läbivalt mugavas eduseisus. Veeradivõit kindlustati numbritega 19:17 ning poolajale minnes seega skoor tablool 41:30 TLÜ kasuks.

Pausilt tulid samuti TLÜ naised märksa näljasemalt tagasi, kuna veidi vähem kui nelja minutiga tehti 12:0 spurt ja vahe venis üle kahekümne punkti. Sellest hoobist Šiauliai enam toibuda ei suutnudki. Kolmas veerand lõppes TLÜ 66:43 eduseisuga.

Viimane neljandik samuti leedulannadele lohutust ei toonud. Ehkki esimesed kaks rünnakut olid resultatiivsed ning 4 punkti võeti tagasi, kadus initsiatiiv peale seda samuti käest. Enesekindel TLÜ läks oma teed. Kui 5 minutit veel minna, ületas kodunaiskond ka 30 puntki eduseisu piiri ning võit oli sisuliselt juba kindel. Ehkki Šiauliai suutis mõned punktid tagasi võidelda, ei suudetud imet juhtuma panna. Lõpusireeni kõlades olid tablool TLÜ võidunumbrid 84:60

Eestlannade suurim punktikütt oli Annika Köster, kes tõi lisaks 24-le punktile ka 11 lauapalli ning jagas 4 resultatiivset söötu. Võimsad numbrid panid kokku ka 13 punkti ja 16 lauapalli kirja saanud Trine Kasemägi ning 14 punkti, 7 lauda ja lausa 11 korvisöötu toonud Birgit Piibur. Leedulannade poolelt tegi tugevaima esituse Brigita Sinickaite, kelle arvele jäi 17 punkti, 6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktiskoori võitlesid veel välja Enrika Matiukaite, 16 punkti, ja Sabira Ahayeva, 10 punkti.

Esimese kohtumise järel juhib TLÜ WBBL-i eliitidivisjoni turniiritabelit (+24). Teist kohta hoiab praegu Leedu naiskond Vilkmerge (+1), kes tänases kohtumises 73:72 RSU alistas.

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas on järgmine Eesti klubi kohtumine 1. detsembril, mil TLÜ sõitab külla Kaunase Aistes-LSMU naiskonnale.

* *

Naiste Eesti-Läti Ühisliiga on tänavusel hooajal formaati vahetanud. Lisaks eliitdivisjoni tekkele on sel hooajal esimest korda võistlustules ka Leedu naiskonnad.

Võistluse esimeses ringis mängisid 4 Eesti ja 7 Läti naiskonda omavahel korra läbi. Seejärel läksid 2 parimat naiskonda - Tallinna Ülikool ja RSU (Läti) liiga kõrgemasse divisjoni, mille nimi nüüd "Elite division". Seal olid ees ootamas 5 Leedu klubi ja lätlaste powerhouse TTT, kes sel hooajal mängib ka naiste Euroliiigas. Tallinna Ülikool liikus esimesest ringist kõrgemasse seltskonda esimese asetusega.
Kokku mängib eliitdivisjonis 8 naiskonda, kes mängivad omavahel kõik kaks korda läbi - kodus ja võõrsil.