Keila KK mängija Maarja Sillamaa. Foto: Siim Semiskar.

Naiste karikavõistlustel peavad otsustava kohtumise Audentese Spordiklubi ja Keila Korvpallikool

26.10.2018

Naiste karikavõistlustel kohtuvad reedel teises ja otsustavas veerandfinaalmängus Audentese Spordiklubi ja Keila Korvpallikool. Järgmisesse ringi pääseb naiskond, kes on parem kahe mängu kokkuvõttes.

Esimeses omavahelises mängus sai Keila KK koduväljakul magusa 80:73 võidu.  Karikavõistluste süsteemi järgi saab madalamas divisjonis mängiva võistkonna kolm mängijat ette visata kolm kolmepunktiviset ehk maksimaalselt 27 punkti. Keila naised tabasid esimeses kohtumises üheksast kolmesest kaheksa ning seega alustati mängu seisult 24:0. Audentes küll mängis vahe tagasi, kuid Peep Pahvi hoolealused suutsid tugeva neljanda veerandi toel võidu koju tuua. Kahekohalise punktisumma kogusid Keila poole pealt neli naist: Kaisa Aatonen 18, Gerda Kirpson 17, Mirjam Nikolai 14 ja Kristel Talv 12 silma. Audentese parim oli 17 punktiga Jane Svilberg. 14 silma peale jäid Greeta Üprus ja Marit Maaring.

Otsustav kohtumine Audentese Spordikeskuses algab reedel kell 18:30. Veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis Tartu Ülikool/Kaleviga.

Teise veerandfinaalpaari avamängus oli OSK 82:70 parem Payless Rapla naiskonnast. Muuhulgas on tegemist eelmise hooaja karikavõistluste finalistidega. Selle paari otsustav duell peetakse esmaspäeval, 29. oktoobril kell 18:30 Kristiine Spordimajas. Võitja kohtub poolfinaalis Tallinna Ülikooli naiskonnaga.