15.03.2015

Läti legendaarseim treener Armands Kraulinš liitub vahetult enne Eesti-Läti Ühisliiga otsustavat faasi SK Cesise naiskonna treenerstaabiga.

Seda uudist kinnitas Basket.ee-le Läti Korvpalliliit ning hetkeks on korüfee nimi lisatud ka ühisliiga kodulehel peatreeneri Ugis Vilumsi kõrvale. Ka varem on Kraulinš (75 a) olnud Cesise klubiga seotud, treeneri ja nõuandjana.

Cesis vajab kogenud lootsi

SK Cesis lõpetas põhi- ja vahegrupiturniiri ühisliigas teisel kohal Riia TTT järel 17 võidu ja nelja kaotusega. Näiteks 1182 Tallinnale nad kahel korral kaotasid, kuid korra suutsid võita ka oma suurt kodust rivaali TTT-d - 55:50. Kuid just viimati, 7. märtsil jäi Cesis TTT-le alla 62:89 ning võibolla tähendas see häirekella.

Armands Kraulinš alustas naistetreenerina juba noore mängijana, hiljem treenis ta ka aastakümneid mehi - näiteks Riia ASK-d, VEFi, Taškendi Ülikooli ja Moskva Dünamot, aga ka Iraagi ja Kolumbia koondist.

Eesti korvpallisõbra jaoks peaks tähenduslikud olema need aastad - 1985-88, mil Kraulinši käe all kasvas Dünamos suureks mängijaks Tiit Sokk. Läti vanameister usaldas eestlast, andis talle rohkelt mänguaega ja mis sai edasi, on juba Eesti spordiajalugu.

Üleminekud ühisliigas

Vähem kui nädala jooksul on toimunud naiste ühisliigas kolm olulist üleminekut. Alustagem kõrgemast.

Riia TTT-ga liitus ameeriklannast ründav tagamängija Anne DeForge (pildil, 38a-179cm), kes esindab koondisetasemel Montenegrot.

DeForge on küllaldaste WNBA kogemustega mängija (olnud WNBA allstar), kuid Euroopas on ta mänginud Poolas, Türgis, Hispaanias ja Tšehhis.

Viimati tegi DeForge kaasa üheksa kohtumist Türgi tugevuselt kolmandas liigas (30 min, 16,1p+5,2lp+1,8rs). 2011 a EMil oli ta Montenegro edukamaid 13,4p+4,9 lp-ga (38 minutit) naiskonna paremaid.

SK Cesis sai lisajõudu veel kaugemalt, Austraaliast. Nendega liitus samuti tagamängija, Kristen Veal (33-176). Veal saabuski otse kaugelt mandrilt, kus viimati kandis Canberra Capitalsi särki - keskmine statistika seal 7,3+3,5+3.

Veal on kuulunud erinevatesse Austraalia ja USA klubidesse, ka WNBA-sse.

Kehvad uudised 1182-le; Merks saab korvi alla jõudu juurde

Riia RSU/Merks, kellest suure tõenäoususega saab 1182 Tallinna veerandfinaalvastane, võttis täiendust Läti koondise tsentri Zane Tamane (pildil, 31-200) näol.

Naine on osalenud WNBA suvelaagris Phoenix Mercyry juures, esindanud Euroliigas Wisla Can-Packi (7,4+6lp) 2014 hooajal ning Oldenburgi Nadeždat (8,6+7,9lp) hooaeg varem. Mänginud on ta ka Istanbuli Ülkeris.

Esimeses kohtumises Vega1/Liepaja vastu sai Tamane 20 minutiga kirja 10 punkti ja viis lauda.