Gregor Arbet, täna hea tabaja

Cramo tõusis võiduga Tšehhis taas konkurentsi

15.03.2015

Kalev/Cramo mängis kolm veerandit suurepärast korvpalli ning alistas VTB Ühisliigas Tšehhi liiderklubi ning tänavu Eurocup-sarjas korralikult esinenud CEZ Nymburki võõrsil 92:73.

Cramo võitis esimese poolaja 60:34, tabades kaugelt 67 % (Gregor Arbet 6/5), olles kaitses aktiivne ja rünnatud mitmekülgselt ja ladusalt. Teise poolaja keskpaiku hakkas mäng lõdvemaks muutuma, kaitses jäädi magama ning Nymburkil lasti 8.20 enne mängu lõppu ohtlikult lähedale – 61:79.

Kolmesed 27st 13

Lõpp hea, kõik hea. Kaotades küll teise poolaja 32:39, kasseeris Kalev Kralovka Arenal vajaliku võidu, tõustes taas playoff-konkurentsi. Kuid vaid poleks olnud neid VEFi ja Astana üllatusvõite vimastel päevadel – vastavalt Krasnodari ja Uniksi üle...

Võistkondlikult: Nymburk võitis laua 37-33, korvisöödud Kalevi kasuks 25-21, pallikaotusi mõlemal 10. Kahepunktivisked Kalevi kasuks 59 vs 47 %, kolmesed meile 48 % (27/13) vs 30 % (10/3), vabavisked Cramo poolt vaadates 75 vs 67 %.

Edukaimad numbrite skaalas: Gregor Arbetilt võitjaile 24 punkti (visked 12/8), Scott Machadolt 15+6+12, lisaks 5 vl (8/6), Keith Benson 13+7lp (8/5), Oleksi Petšerov 10+4lp (12/5), viis viga teeninud Rain Veideman 10+2rs, efektiivselt tegutsenud Martin Dorbek tõi 5+3+5, EJ Singler 6+2lp.

Tabelis pole hingamisruumi

Nymburki poolel tõi Garrett Stütz 14, Tomaš Pomikalek ja Petr Benda 12 silma. Kahvatud olid tavaliidrid: Darisu Washington sai kirja 7, Christian Burns ja Derek Raivio samuti 6 p.

Tabeliseisust. Meeskondadel seitsmendast kümnenda kohani on kõigil kümme võitu, kuid kaotusi on neil erinev arv.

Toome ära tabeli alates kuuendast kohast 12ni: 6.) Uniks 15-9, 7.) Riia VEF 10-12, 8.) Avtodor 10-12, 9.) Astana 10-14, 10.) Kalev/Cramo 10-14, 11.) Volgograd 9-13, 12.) Loimaa Bisons 8-17.

Täna alistas Nižni-Novgorod (Cramo õnneks) võõrsil Bisonsi 80:75, juhtides viimase veerandi algul 61:56. CSKA lõi kodus Zeniiti 102:86.

*       *       *

Kalevil jääd põhiturniiril pidada vaid kuus mängu ning neist vaid kaks kodus. Need kaks saabuvad kohe järgmistena märtsikuus - 23.03 Volgogradiga ning 31.03 Minski Tsmokiga.

Seejärel jääb aprillis pidada neli kohtumist võõrsil: 4.04 VEFiga, 9.04 Tsmokiga, 12.04 Avtodoriga ning 26.04 Uniksiga.