Domagoj Bubablo

TYCO Rapla alistas kodusaalis Pärnu

14.03.2015

Kevadisel märtsikuu laupäeval toimus Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtumine, kus TYCO Rapla oli võõrustamas Korvpalliklubi Pärnut. Pärast head esimest poolaega pärnakad veidi väsisid ning Rapla võttis lõpuks 80:75 võidu.

Kohtumist alustas kiirete korvidega Pärnu, kuid mõne hetke pärast tabas Rapla omakorda järjestikustel rünnakutel ning seis tasakaalustus. Kogu ülejäänud veerandaja oli siiski kergelt aktiivsemaks pooleks pärnakad, kes juhtisid pisikesele pausile minnes 23:18. Ka teisel veerandil vedas mängu Pärnu. Aina paremasse hoogu läks ka TYCO Rapla, kes tänu Oliver Metsalu kaugviskele vähendas vahe esimese poolaja lõppedes vaid punktile, seisuks 37:36 Pärnu poolt vaadatuna.

Teisele poolajale tuli näljasemana vastu Rapla, kes sundis Pärnut mitmel rünnakul palli kaotama, tabades ise järjepanu viskeid ning haarates ühtlasi liidripositsiooni enda valdusesse. Kodumeeskonna 58:53 vedamisel mindi ka vastu viimasele veerandajale. Otsustaval kümnel minutil hoidis Rapla kerget initsiatiivi enda valduses. Pärnakad jõudsid küll mõnel korral mõne punkti kaugusele, kuid Rapla vastas nende püüdlustele korvidega ja vahe püsis, kuigi Pärnu tegi kõik oma võimuses, et mängu enda kasuks pöörata. Kohtumise lõppedes oli peal siiski kodumeeskond, seisuks 80:75.

„Oli sarnane meie viimase aja mängudele. Koguaeg on selline tunne, et ei panda seda viimast käiku enne sisse, kui häda käes on. Selline kassi-hiire mäng oli,“ sõnas TYCO Rapla mänedžer Jaak Karp. „Olime seda vahet pidevalt nagu sisse tegemas, aga siis tegime ise lihtsaid eksimusi ja lasime neil taas järgi tulla, kuid lõpp hea, kõik hea. 20 võitu on meie jaoks ikka väga suur number. Kolmanda koha hoidmine sai sellega veelgi reaalsemaks,“ oli Karp positiivselt meelestatud.

Rapla poolelt tõid kolm meest  - Ernestas Ezerskis, CJ Barksdale ning Domagoj Bubalo kõik 13 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudis ka veel Sander Saare, kes viskas sisse otsustavad vabavisked ja kogus kohtumise lõppedes 12 silma. Pärnakatest tõid Sandis Silavs 19, Nemanja Miljkovic 16, Silver Leppik 14 ning Renato Lindmets 11 silma.