Siim-Sander Vene

Zalgiris võitis kodus Panathinaikost, Venelt korrektne esitus

13.03.2015

Euroliigas sai hooaja märkimisväärseima võidu Kaunase Žalgiris, võites Ateena Panathinaikose 76:70 (39:27). Mäng, mis neljandal veerandil kiskus leedulaste käest juba käest libisemast, õnnestus neil tagasi tuua.

Siim-Sander Vene oli tähtis Žalgirise lüli, mängis 14 minutit ja tõi 7 punkti, lisaks 2 lauapalli ja üks vaheltlõige. Kahepunktivisked talt 4/3, kolmesed 1/0, vabavisked.

Vene tegutses üldiselt hästi, täitis omi ülesandeid perfektselt; korra lasi küll kindlalt endast pikemalt James Gistil korvi teha, kuid oli platsil olulistel hetkeldel - ka viimasel minutil.

Mängu eeldused olid järgmised: Panathinaikos oli E-vahegrupis viie võidu ja nelja kaotusega neljas ning Žalgiris kolme võidu ja kuue kaotusega kuues.

„Vaid võit hoiaks Leedu klubi edasipääsušansse realistlikena, kuna muidu lahutab kohta veerandfinaalist juba kolm võitu ning neli vooru enne lõppu seisavad ees ka võõrsilmängud Madridi Reali ja Tel Avivi Maccabiga,“ kirjutas ERR Sport enne mängu.

Tabeliseis E-grupis: 1. Madridi Real 9-1, 2. Barcelona 7-3, 3. Tel Avivi Maccabi 6-4, 4. Panathinaikos 5-4, 5. Berliini Alba 4-6, 6. Žalgiris 3-6, 7. Crvena Zvezda 3-7, 8. Galatasaray 2-8.

Nüüd on siis saldod vastavalt 5-5 (PAO) ja 4-6 (ZAL).