OlyBet liiga

Rain Veideman oli täna Eesti parim. Foto: Hendrik Osula

Saksamaa seljatas koduväljakul mänginud Eesti kindlalt

13.09.2018

Eesti korvpallikoondis kaotas koduses Saku Suurhallis Saksamaale numbritega 43:86.

Eestlased alustasid algviisikus Maik-Kalev Kotsar, Kristian Kullamäe, Indrek Kajupank, Rain Veideman ja Sander Raieste. Koondise kapteni Veidemani kolmene avas mänguskoori esimesel rünnakul. Sakslased vastasid kolmesega ja järgmisel rünnakul näitas enda kiirust ka Dennis Schröder. Saksamaa rebis viieminutlilise mängu järel 13:5 ette ja Tiit Sokk oli sunnitud aja maha võtma.

Sander Raieste crossover ja võimas pealtpanek pärast timeouti, mis tõi seisuks 15:7 tõmbas ka kohaliku publiku korralikult käima. Veidemani kolmene tõi eestlased seitsme punkti kaugusele 17:10. Vastased tegutsesid korvi all ohtlikult ning esimene veerand Saksamaale 26:15.

Teine veerand algas Saksamaa 9:0 vahespurdiga, mis viis nad ette juba 20 punktiga (35:15). Eesti ei saanud rünnakul ennast kuidagi käima. Kui teisest neljandikust oli mängitud kuus minutit, asusid Henrik Rödl hoolealused juhtima 41:18. Seejärel said väikse minispurdi ka meie mehed ning vähendasid vahe 43:24 peale. Poolajapausile siirduti Baierimaa meeskonna 49:24 eduseisus. Eesti koondise kapten Rain Veideman oli selleks ajaks toonud kaheksa silma.

Kolmas veerandaeg algas eestlastele eriti halva tooniga – Indrek Kajupank teenis kohe esimesel rünnakul enda viienda vea ning pidi pingile istuma. Midagi rõõmustavat Eesti jaoks ei toimunud. Neljandik kaotati 6:24 ja otsustavale kümnele mänguminutile tuli vastu minna enam kui 40-punktilise miinusega – 30:73.

Otsustav veerand mängiti 13:13 viiki ja alla tuli neelata 43-punktiline mõru kaotus. Sakslased näitasid klassi ning olid täna paremad igas elemendis.

Eesti parimana viskas täna Rain Veideman 14 punkti ja võttis neli lauapalli. Sander Raieste lisas 7, Kregor Hermet ja Maik-Kalev Kotsar 6 silma. Sakslaste poolelt tõi NBA staar Dennis Schröder 18 punkti, 10 resultatiivset söötu ja kuus lauapalli. Danilo Barthel lisas 12 punkti.

Peatreener Tiit Soku sõnul näitas Saksamaa täna kvaliteeti ning Eestil jäi kõiges pisut puudu. „Vastased tegid kõiki asju paremini kui meie – katteid, sööte, kaitsemängu. Nad tegid asju saksa täpsusega. Natuke üllatas meid Dennis Schröder, kes mängis palju meeskondlikumalt kui kontrollkohtumistes. Tulevikku vaadates oli hea, et vastased pingutasid lõpuni. See andis meie noorele koondisele täna kõva karastuse.“

Saksamaa peatreener Henrik Rödl jäi enda hoolealustega arusaadavalt rahule: „Eesti alustas väga agressiivse kaitsega, kuid suutsime nii kaitses kui rünnakul täna omad asjad ära teha. Pole vahet, kas võidad 20 või 30 punktiga, oluline on mängu lõpuni rütmi hoida. Täna saime sellega suurepäraselt hakkama.“

Eesti koondise järgmine kohtumine MM-valiksarjas on juba pühapäeval võõrsil Serbia Vastu.